آخرین جزئیات از رسیدگی به مسمومیت دانش آموزان

آخرین جزئیات از رسیدگی به مسمومیت دانش آموزان به گزارش کنکور هنر، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ضمن تشریح اقدامات دستگاه ها در رابطه با دلایل مسمومیت دانش آموزان در هفته های اخیر، اظهار داشت: افرادی در ۵ استان دستگیر شدند که از کادر مدرسه نیستند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، سید مجید میراحمدی ضمن اشاره به حضورش در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: امروز به دعوت کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرامون مسائلی که در هفته های اخیر در برخی از مدارس کشور رخ داده بود و منجر به بدحالی، استرس و نگرانی دانش آموزان، اولیا و کادر مدارس شد، در جلسه کمیسیون حاضر شدیم و مسؤلان وزارت خانه های آموزش و پرورش، بهداشت، اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در این نشست حضور پیدا کردند و هر کدام گزارش اقدامات خویش را تشریح کردند.
هیچ مسمومیتی ناشی از ماده سمی نبوده است معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اضافه کرد: وزارت بهداشت و درمان اعلام نمود که برپایه آخرین یافته های خود که با استفاده از تمام ظرفیت های علمی کشور و پیشرفته ترین لابراتوار های کشور انجام دادیم، تا این لحظه به هیچ ماده سمی و مسمومیت ناشی از ماده سمی نرسیدیم.
استرس علت 95 درصد ناراحتی ها وی تصریح کرد: اما دلیل حدود کمتر از 5 درصد دانش آموزانی که ابراز ناراحتی کردند، متاثر از ماده شیمیایی تحریک آمیزی بوده که عوارضی چون سوزش گلو یا ریزش اشک و سرگیجه و حالت تهوع را از خود نشان داده است. دلیل بیشتر از 95 درصد کسانی که ابراز ناراحتی کردند، ناشی از استرس، اضطراب و نگرانی بوده است.
میراحمدی در ادامه اظهار نمود: مسؤلان وزارت آموزش و پروش هم در گزارشی اعلام نمودند که تمام مدارس امروز برقرار بوده است البته بعضی از دانش آموزان به علت نگرانی، استرس و اضطراب دانش آموز یا اولیاء آنها در مدرسه حاضر نشدند اما آموزش در همه مدارس کشور برقرار بوده است و هیچ مشکل خاصی هم نداشتند. دستگاههای اطلاعاتی و فراجا هم گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند.
افرادی در 5 استان دستگیر شدند معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با یادآوری جلسات مستمر وزیر کشور با وزرای مربوطه و دستگاههای اطلاعاتی و انتظامی و قضایی، اظهار داشت: تمام دستگاه ها با جدیت پیگیر مسئله هستند. در 5 استان هم افرادی دستگیر شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد. امیدواریم نتایج تحقیقات روشن شود و این نتایج به سمع و نظر مردم هم برسید.
افراد دستگیر شده از کادر مدرسه نیستند بنا بر اعلام خانه ملت، وی در توضیح افرادی که در 5 استان دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: افراد دستگیر شده از کادر مدرسه نیستند و افرادی خارج از مدرسه هستند که مبحث درحال پیگیری است.
میراحمدی در پاسخ به سوالی پیرامون گشت های ویژه پلیس اطراف مدارس، اظهار داشت: فراجا بر اساس مصوبه ای جلسه وزیر کشور، قرار شد مامورینی را برای مراقبت از محیط پیرامونی مدرسه به کار گیرد تا امنیت لازم و مطمئنی برقرار شود. ضمن این که بسیج هم اعلام آمادگی کرده تا به هر میزان که مدیران نیاز داشته باشند، از بین دانش آموزان و معلمین بسیجی و ظرفیت های بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان برای کنترل ورود و خروج به مدرسه و کمک به مدیران مدرسه کمک کنند.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اضافه کرد: تمام دستگاه با ظرفیت و انگیزه بالا مشغول انجام وظیفه خود هستند. امروز هم به شکل محسوسی اتفاقات در مدارس کاهش پیدا کرده است و میزان رجوع دانش آموزان برای ابراز ناراحتی و بدحالی به شکل چشم گیری کاهش پیدا کرده است.
پایان پیاممنبع:

1401/12/17
14:19:41
5.0 / 5
167
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر