گزارشی از تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

روایت وزیر ارشاد از دلیل یک انتخاب

روایت وزیر ارشاد از دلیل یک انتخاب به گزارش کنکور هنر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تکریم و معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: آنچه در حوزه علم و دانش انجام شده در حوزه فرهنگ رخ نداده است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی که امروز ۹ بهمن ماه سخن می گفت، افزود: توقع این بود که در دوره تحولی جدید شخصیتی بر مسند دبیری (شورای عالی انقلاب فرهنگی) باشد که گرایش بیشتری به این حوزه داشته باشد و دلیل انتخاب حجت الاسلام خسرو پناه اینست که صاحب نظر در حوزه فرهنگی کشور هستند.
او در ادامه ضمن تشکر از زحمات حجت الاسلام عاملی (دبیر سابق شورایعالی انقلاب فرهنگی) اظهار داشت: سال ها بود توقع این که شورایعالی انقلاب فرهنگی در جایگاه راهبری حقیقی فرهنگی باشد مطرح می شد اما امکان آن فراهم نشد تا این که به اذن رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش همگان، این مسیر فراهم گردید.
وی با با این که حجت الاسلام عاملی این بستر را در دوران مسئولیت خود فراهم نمود، به شخصیت حجت الاسلام خسروپناه اشاره نمود و اظهار داشت: در این دوره این امید می رود که تحول مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی به سرانجام برسد.
اسماعیلی افزود: این نگاه انسجام بخش در حوزه فرهنگی برآمده از اندیشه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در دوران ریاست جمهوری ایشان بوده است که ایشان به نیکی واقف بودند که حرکت علمی وقتی به سرانجام می رسد که با اجماع نخبگی و نظر همراه باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان نمود: شورایعالی انقلاب فرهنگی جایگاهی انسجام ساز برای برداشتن گامهای بلند در حوزه علم و فرهنگ است. ۴۰ سال فعالیت این شورا نشان داده است که جایگاه کشور در حوزه علم و دانش بلند است. جایگاه کشور در حوزه های مختلف علمی نشان داده است که جمهوری اسلامی به برکت انقلاب به جایگاه والایی رسیده است.
وی اظهار نمود: در ایام ابتدایی شروع به کار دولت یکی از کارهای مهم بر زمین مانده شورا، فعالیت توسعه ای در حوزه فرهنگ عمومی بود. جمع بندی ها نشان داد که به تناسب کاری که در حوزه علم و دانش انجام شده، اتفاق این چنینی در حوزه فرهنگ رخ نداده است.
اسماعیلی بیان نمود: اما توقع این بود که در دوره تحولی جدید، شخصیتی بر مسند دبیری باشد که گرایش بیشتری به این حوزه داشته باشد و دلیل انتخاب حجت الاسلام خسرو پناه اینست که صاحب نظر در حوزه فرهنگی کشور است و ما را امیدوار می کند تا دبیر شورایعالی در جایگاه انسجام سازی در این عرصه موفق باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار نمود: ما در وزارت فرهنگ بعنوان مسئولیت چند شورای اقماری شواری عالی، تلقی می نماییم که این اتفاق می تواند این حوزه ها را قوام بخشیده و به حرکت فرهنگی و توسعه فرهنگی کشور دوام بیشتری بدهد. ان شا الله در کنار حجت الاسلام خسروپناه خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه امروز محوریت شورایعالی را برای حرکت رو به رشد کشور در عرصه فرهنگی نیاز داریم، اظهار داشت: امروز تفاوت نگاه های گذشته وجود ندارد و همه ما در کنار هم برای اجرای مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی آماده ایم.
اسماعیلی اضافه کرد: همکاران ما در همه بخش های دولت، اعلام آمادگی کامل برای همکاری با دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی و شخص دبیر دارند که بتوانیم این گامهای مانده را بزودی برداریم و انقلاب اسلامی که انقلابی با خاستگاه اصیل فرهنگی بوده به تحولات مدنظر برسد.
در این زمینه بخوانید:
هدف اصلی شورایعالی انقلاب فرهنگی حکمی سازی علم، فناوری و فرهنگ است
منبع:

1401/11/10
09:13:15
5.0 / 5
183
تگهای خبر: اجرا , ساز , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر