معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

کودکان بازمانده از تحصیل، شناسایی می شوند

کودکان بازمانده از تحصیل، شناسایی می شوند به گزارش کنکور هنر، بوشهر معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: طرح شهید محمودوند با هدف شناسایی کودکان 6 تا یازده ساله بازمانده از تحصیل با راه اندازی سامانه ویژه ای در سراسر کشور شروع شده است.


معصومه نجفی پازوکی پنجشنبه ۲۹ دی در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: در سامانه شهید محمودوند با تعیین یک نفر به عنوان پیگیری کننده برای هر کودک شناسایی شده، دلیلهای بازماندگی از تحصیل و شرایط برگشت آنها به مدرسه و کلاس درس بررسی و تعیین تکلیف می شود.
وی اضافه کرد: تلاش می شود تا بصورت بسته های آموزشی و نذر آموزشی توسط معلمان داوطلب، کودکانی که شرایط تحصیل در مدارس را ندارند به چرخه آموزش برگردند.
نجفی پازوکی افزود: در هفته کتاب امسال، ۳۲ مدرسه ابتدایی سراسر کشور به کتابخانه های کلاسی با کتاب های منطبق با ساحت های شش گانه سند تحول بنبادین و متناسب با شرایط سنی دانش آموز و دارای نقشه مفهومی معلوم، تجهیز و بروز رسانی شده اند.
وی اشاره کرد: در سال تحصیلی جاری، در هر استان یک مدرسه ابتدایی شامل طرح تجهیز کتابخانه های کلاسی است که امیدواریم با همکاری خیران و دستگاه های اجرائی، این طرح در همه مدارس ابتدایی اجرا شود.
نجفی پازوکی با اشاره به اینکه در دولت مردمی ایران قوی آیت الله رییسی، کارهای تربیتی در اولویت قرار گرفته است، عنوان کرد: سرود سلام فرمانده و دیگر سرودهای انقلابی که در مدارس درحال ترویج هستند، نشانه ای از این رویکرد تربیتی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: به مناسبت سومین سالروز شهادت سردار سلیمانی جشنواره عهد کودکان با حاج قاسم، با ارسال یکصد هزار اثر توسط دانش آموزان ابتدایی انجام شد.
وی اظهار داشت: در جامعه ایرانی، خانواده آموزش و پرورش یک جایگاه ویژه ای است که مشارکت گسترده فرهنگیان در پروسه برگزاری انتخاب ها، نشانه اعتماد مردم به این قشر است.
نجفی پازوکی اشاره کرد: اغتشاشات اخیر نشان داد که کم توجهی به آموزش و پرورش در ابعاد مختلف تربیتی، آموزشی و گفتمان سازی سبب می شود دشمن برای انحراف در باورهای دانش آموزان، سرمایه گذاری کند.
منبع:

1401/10/29
17:06:18
5.0 / 5
159
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر