۴ درصد آسیایی تبار در فیلم های هالیوودی؛

انتقاد ملاله یوسف زای از حضور کم مسلمانان در هالیوود

انتقاد ملاله یوسف زای از حضور کم مسلمانان در هالیوود به گزارش کنکور هنر، ملاله یوسف زای چهره شناخته شده پاکستانی از میزان نمایش مسلمانان در هالیوود انتقاد نمود و گفت این امر باید تغییر کند.به گزارش کنکور هنر به نقل از آسوشیتدپرس، ملاله یوسف زای که بزودی ۱۰ سال از ترورش توسط طالبان می گذرد، از هالیوود به خاطر تصویر نکردن مسلمانان و آسیایی ها انتقاد نمود.
وی به کمبود تنوع در فیلمهای هالیوودی انتقاد نمود و گفت کمتر از ۴ درصد شخصیت های اصلی فیلمها را افراد آسیایی می سازند.
برنده جایزه صلح نوبل اضافه کرد: می دانم خیلی از پروژه های با کیفیت در هالیوود رد می شوند چون تهیه کنندگان فکر می کند شخصیت ها یا خالقان این پروژه ها خیلی جوان، یا رنگین پوست یا خارجی هستند.
وی تصریح کرد این رفتار و انتخاب فیلمسازان و تهیه کنندگان را میتوان چنین تعبیر کرد که ما به اینجا تعلق نداریم.
یوسف زای که حالا ۲۵ ساله است و ۱۰ سال پیش برای حق تحصیل دختران در پاکستان در اتوبوس مدرسه با شلیک طالبان روبه رو شد، موفق به کسب جایزه صلح نوبل شده و در دانشگاه آکسفورد در رشته فلسفه، سیاست و اقتصاد تحصیل کرده است.
یوسف زای در مراسمی که به مناسبت حضور زنان پرقدرت در هالیوود برگزار شده بود، اضافه کرد: من متوجه شده ام که آسیایی تبارانی چون من کمتر از ۴ درصد نقش های اصلی فیلمهای هالیوود را به دست می آورند. مسلمانان که ۲۵ درصد جمعیت جهان را دارا هستند تنها یک درصد شخصیت هایی را می سازند که در سریال های پربیننده حضور دارند.
وی در مصاحبه با «ورایتی» همینطور تصریح کرد که هالیوود باید تغییر کند و اظهار داشت: در هالیوود اغلب می گویند شخصیت های یک فیلم یا پروژه خیلی جوان، خیلی قهوه ای یا خیلی مسلمان اند. اگر یک سریال با تمرکز بر فردی رنگین پوست هم ساخته شود، باعث می شود که دیگر این کار ادامه پیدا نکند و می گویند به سریال بیشتری احتیاج نداریم. این مورد باید تغییر کند.


منبع:

1401/07/13
11:00:53
5.0 / 5
160
تگهای خبر: تحصیل , تصویر , دانشگاه , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر