کلاس بدون معلم نخواهیم داشت

کلاس بدون معلم نخواهیم داشت به گزارش کنکور هنر، وزیر آموزش و پرورش جزئیاتی از بازگشایی مدارس؛ از آموزش حضوری تا وضعیت واکسیناسیون کرونایی اعلام و تصریح کرد که در مهرماه دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، کل مدارس و تمام مراکز قبل از دبستان فعالیت خویش را به صورت حضوری آغاز می کنند.


یوسف نوری در گفتگو با ایسنا، توضیحاتی پیرامون میزان آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در مهرماه عرضه و اظهار نمود: پروژه مهر از چندماه گذشته کلید خورده است و همکارانم ساماندهی مدارس و نیروی انسانی را انجام داده اند.
وی اضافه کرد: یک سری مشکلات در طول مسیر داشتیم، بعنوان مثال سامانه های خوبی نداریم، سامانه هایی که از اول، نبودشان از بودشان بهتر بود. پورتال آموزش و پرورش، مناسب نبود که به تدریج درحال بهبود است.

کلاس های درس آماده شده اند
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کلاس های درس آماده شده اند اظهار داشت: به نظر می آید کمبود فضای آموزشی نداشته باشیم، اما خب همچنان در میان همین مدارس موجود مدرسه کانکسی و فضای نیازمند مقاوم سازی و بازسازی هم داریم اما در مجموع تمهیدات بگونه ای فراهم گشته است که ابتدای سال تحصیلی مشکل فضای دانش آموزی نداشته باشیم.
نوری افزود: اگر هم مشکل فضا وجود داشته باشد از راه دونوبتی کردن مدارس باید مشکل حل شود.
وی در رابطه با تأمین نیروی آموزشی هم اظهار نمود: برای تأمین نیروی انسانی تمهید مقدمات شده است تا مشکلی در این حوزه نداشته باشیم. سال جاری را با کلاس بدون معلم شروع نخواهیم کرد.

چالش ۷۵۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: همچون مشکلاتی که داریم میتوان به بازماندگان از تحصیل اشاره نمود. از ۹۰۸ هزار بازمانده، پارسال ۱۶۴ هزار نفر به مدرسه برگشتند. حالا هم دوستانم تلاش می کنند با همکاری معاونت محرومیت زدایی که در معاونت اول ریاست جمهوری مستقر است سایر دانش آموزان را به مدرسه برگردانند.

کتاب های درسی بموقع به دست دانش آموزان می رسند
نوری با اشاره به اینکه کتاب های درسی چاپ شده اند و بموقع در اختیار دانش آموزان قرار می گیرند اظهار داشت: فعالیتهای در ارتباط با رتبه بندی معلمان هم در حال انجام می باشد و به نظر می آید مشکل حادی برای بازگشایی نداشته باشیم. هرچند بررسی ها و لکه گیری ها همچنان در حال انجام می باشد تا اگر مشکلی وجود داشت در مدت باقی مانده مرتفع شود.
وی در رابطه با آمار دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اظهار نمود: چون بازماندگان را وارد چرخه کردیم سال جاری حدود ۱۶ میلیون دانش آموز خواهیم داشت. البته با مشخص شدن آمار دقیق دانش آموزان اتباع احیانا آمار کمی بیشتر از ۱۶ میلیون خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش همینطور اعلام نمود که جامعه معلمین رسمی و پیمانی ما حدود ۹۷۰ هزار نفر هستند. علاوه بر آن حدود ۲۰ هزار خرید خدمات و سایر داریم و مجموع آمار پرسنل به حدود یک میلیون نفر می رسد که البته به جز مدارس غیردولتی است. پیشبینی می شود در مدارس غیردولتی حدود ۲۰۰ هزار نفر مشغول خدمت و تدریس باشند. در دوره قبل از دبستان و مهدکودک ها هم برخی از همکاران مشغول به کار هستند.

مدارس سال جاری حضوری هستند
نوری همینطور با تکیه بر این که مدارس سال جاری حضوری هستند تصریح کرد: بسیاری از بنده سوال می کنند که آیا مدارس حضوری است یا خیر. بنده تعحب می کنم؛ از روزی که آمدم گفتم مدارس باید حضوری باشد. این گفته برآمده از مطالعات مختلف بود. ما دو مرتبه هم برای بازگشایی حضوری خیز برداشتیم که موفق نشدیم و جامعه آماده نبود اما در نهایت و در خیز سوم، همه با هم متفق بودیم و بازگشایی حضوری پس از عید انجام شد و خوشبختانه پس از اینکه مدارس را باز کردیم، کرونا هم کم شد.
وی خاطرنشان کرد: ازاین رو در مهرماه دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، کل مدارس و تمام مراکز قبل از دبستان فعالیت خویش را به صورت حضوری آغاز می کنند.

توصیه به معلمان برای تزریق دز یادآور واکسن
وزیر آموزش و پرورش در رابطه با لزوم انجام واکسیناسیون جهت حضور در مدرسه هم اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان الزامی نبود اما خب درصد بسیار بالایی واکسن را تزریق کردند و تا آخرین گزارشی که داشتم تا ۹۶ درصد دز اول را گرفته بودند و حالا هم با عنایت به این که منوط شده بود واکسن بزنند و بعد وارد مدرسه شوند تا همکارانم کنترل بیشتری را به سبب سلامت خود دانش آموزان داشته باشند.
نوری ضمن بیان این سفارش که همکاران دز یادآور تزریق کنند اظهار داشت: بنده خودم دز چهارم را تزریق کردم و به همکارانم سفارش می کنم حتما تزریق دز یادآور را انجام دهند. معلمان جزو اقشاری بودند که بالاترین میزان تزریق واکسن را داشتند.

توزیع سرانه بهداشتی میان مدارس
وی ضمن اشاره به این که قبلا نسبت هر مراقب سلامت به ازای دانش آموزان، یک به ۷۵۰ بود که با مجوز جذب مربیان بهداشت این نسبت به یک به ۴۸۰ رسیده است اظهار داشت: سال جاری هم ۳۵۰ نفر ورودی دانشگاه بعنوان معلم بهداشت مدارس خواهیم داشت. این دو اقدام اساسی از جهت شاخص ها و تربیت معلم بود. هرچند همچنان کسری معلم بهداشت خواهیم داشت.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اعتبارات سرانه ای هم برای مدارس داریم که از راه معاونت تربیت بدنی به مدارس ابلاغ خواهد گردید. ستاد کرونا ۱۸۰ میلیارد تومان تخصیص داد و خود ما هم اعتباراتی را ابلاغ کردیم که زمینه ضدعفونی و تهیه ملزومات بهداشتی لازم فراهم گردد.

بیشتر بخوانید:
بازگشایی مدارس از دوم مهر/ برگزاری «جشن شکوفه ها» در آخرین پنج شنبه شهریور1401/06/20
23:13:57
5.0 / 5
431
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر