در نشان ارادت مطرح شد؛

دوست دارم نقش حر را بازی کنم

دوست دارم نقش حر را بازی کنم به گزارش کنکور هنر، امیرمحمد زند در برنامه نشان ارادت از علاقه اش برای بازی در نقش حر سخن گفت.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، امیرمحمد زند روز گذشته ۱۴ شهریور در برنامه «نشان ارادت» حضور پیدا کرد و در رابطه با ارادت خود به خاندان و امام حسین (ع) صحبت کرد. وی در مورد تجربه حضور در کربلا و از میزان علاقه خود برای بازی در نقش حر صحبت کرد.
امیرمحمد زند در ابتدای برنامه در مورد نخستین مواجهه خود با امام حسین (ع) اظهار داشت: نخستین مواجهه من با امام حسین (ع) به دورانی برمی گردد که مدرسه نمی رفتم. تکیه ای در محله ما بود که پدرم و بزرگان محل در آن حضور داشتند و آنرا راه اندازی کرده بودند. ما هم با بچه های محل یک تکیه کوچک راه انداختیم و بیشتر تجهیزات آن تکیه بزرگ را به تکیه خودمان می آوردیم و تلاش می کردیم تکیه مان را پر رونق نماییم. سال اولی که این کار را انجام دادیم، چند تا از بزرگان محل متوجه شدند که مثلا فلاسک شربت درست کرده اند و یا تجهیزاتی که فراهم نموده اند نیست اما از سال بعد به کمک بزرگ ترها تکیه خودمان را راه انداختیم. هیچگاه هم مزه آن شربت آبلیموهای قدیم را یادم نمی رود.
بازیگر سریال «به دنیا بگویید بایستد» در پاسخ به این سؤال که تاکنون کاری برای امام حسین (ع) انجام داده است که بعداً بگوید به علت انجام آن کار، حاجتم را بدهید، توضیح داد: هیچگاه. من چه کسی هستم که بگویم یا سیدالشهدا (ع) من این کار را انجام دادم و آنرا در پرونده ام بگذارید و حاجت روایم کنید. مگر چه کاری انجام داده ام؟ اصلاً چه کاری می شود انجام داد که در رده ی عشق بازیِ امام حسین (ع) با حضرت حق قرار بگیرد؟
دوست دارم نقش حر را بازی کنم
زند همینطور افزود: امام حسین (ع) به قدری مهربان است که حاجت ما را می دهد اما به شرط این که دل کسی را نشکسته و آزاده مانده باشیم. امام حسین (ع) عطش عشق، معرفت، درستی و حق الناس نکردن داشت. سیدالشهدا (ع) به فکر مردم بود. بنابراین زمانی ما می توانیم توقع داشته باشیم امام حسین (ع) دست ما را بگیرند که این کارها را انجام نداده باشیم.
بازیگر مجموعه «عملیات ۱۲۵» در پاسخ به این سؤال که علاقه مند است نقش کدام یک از شخصیت های واقعه عاشورا را بازی کند، اظهار داشت: دوست دارم نقش حر را بازی کنم. به علت این که برای بازیگری حر خیلی نقش پر چالشی است که از منتهای سیاهی به اوج سفیدی می رسد و این حرکت سینوسیِ یک نقش برای بازیگر خیلی جذاب است. ببینید که حر چه بازی ای کرده است و امام حسین (ع) کیست. به علت این که حر نخستین شخصی بوده که راه امام حسین (ع) را سد کرده است و بعد به سمت امام حسین (ع) می آید که سرش را پایین می اندازد و آقا می گوید سرت را چرا پایین انداخته ای؟ من هر بار این مورد یادم می آید، منقلب می شوم
انسان باورش بمیرد، خواهد مرد
بازیگر سریال «ستایش» همینطور در رابطه با تجربه سفر به کربلا توضیح داد: من وقتی کربلا رفتم گرفتار یک تناقض عجیبی از شادی و غم بودم. غم به قدری گلویم را می فشرد که راه نفسم بند آمده بود اما احساس می کردم که چشمانم برق می زند. کربلا خیلی جای عجیبی است و هر وقت به کربلا می روم اول به زیارت حرم حضرت عباس (ع) می روم. حضرت عباس (ع) به قدری با احترام با امام حسین (ع) صحبت می کردند که تعجب آور است.
این بازیگر همینطور در پایان برنامه اظهار داشت: اعتقادمان را از دست ندهیم، چون وقتی انسان باورش بمیرد، خواهد مرد.
«نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی، اجرای حسین متولیان و کارگردانی محمدعلی بای شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۷: ۱۵ روی آنتن شبکه دو می رود و حوالی ساعت ۲۴ همان روز تکرار آن پخش می شود.


منبع:

1401/06/16
10:59:44
5.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر