قهرمانان ورزشی وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند

قهرمانان ورزشی وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند به گزارش کنکور هنر وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: ورزش قهرمانی بدون نگاه به آموزش و پرورش محقق نمی گردد بنابراین ما موظفیم در اینباره اقدامات موثری انجام دهیم.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، یوسف نوری در شورایعالی جشنواره ها و مسابقات ورزش دانش آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران با تاسی از حرکت سیدالشهدا، حالا با قدرت تر از هر زمانی در طول تاریخ به مسیر خود ادامه می دهد.
وی افزود: ورزش مقدمه واجب است. مقام معظم رهبری هم به افرادی که در سنین بعد جوانی هستند می فرمایند ورزش برای شما واجب است.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: یکی از شاخصهای توسعه انسانی، انسان آماده است. نگاه ما به ورزش، تحقق ساحت زیستی بدنی است اما این ساحت، با نگاهی کمال گرا، فراتر می رود. ساحت زیستی بدنی یک موقعیت طبیعی برای ورزش است.

وی افزود: یک سری ساحت های دیگر وجود دارد که به ساحت زیستی بدنی مرتبط هستند. وقتی نگاه، متعالی شد، ساحت، اعتقادی اخلاقی می شود.
نوری اظهار نمود: ورزش تحقق یک ساحت نیست؛ در دوران کرونا افزایش وزن دانش آموزان را داشتیم و ساختارهای قامتی آنان بهم ریخت. در این صورت انسان آماده نخواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ورزش قهرمانی بدون نگاه به آموزش و پرورش محقق نمی گردد بنابراین ما موظفیم در اینباره اقدامات موثری انجام دهیم.
وی افزود: استعدادیابی دانش آموز باید ادامه داشته باشد، باید نیم رخ دانش آموز را تهیه نماییم. در آموزش و پرورش ۱۴۵ آزمون داریم که از راه آنان، دانش آموز را حدودا می شناسیم بنابراین لازم است نیم رخ واقعی دانش آموز احصاء شود.

نوری اظهار داشت: هدف ما قهرمانی نیست هدف ما قرار گرفتن دانش آموز در یک موقعیت برای شناسایی استعداد است. اگر افراد توانایی جسمی داشته باشند و این قابلیت شکوفا نشود مناسب نمی باشد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: حالا سالن های بیرون مدرسه ای داریم که با نگاه مثبت دکتر ستاری فرد سالن های درون مدرسه ای ایجاد می شود.
وی افزود: بحث تقویم زمانی مسابقات ورزشی باید با همکاری فدراسیون های وزارت ورزش صورت بگیرد. در آموزش و پرورش هم آمادگی برای برگزاری مسابقات زیر ۱۸ سال وجود دارد. فدراسیون ها ظرفیت خوبی برای توانمندسازی معلمان هستند.

نوری همینطور در ادامه صحبت های خود اظهار نمود: تمام کارها در آموزش و پرورش باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: مسابقات بین المللی ورزش را در دستور کار قرار می دهیم. همینطور معتقدم لیگ بازی های محلی را هم باید برگزار نماییم.
وی اظهار داشت: سفرهای تربیتی برای دانش آموزان اعجاب برانگیز است بنابراین برنامه داریم این اقدام را هم با قوت ادامه دهیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، نوری خطاب به ستاری فرد اظهار داشت: برنامه ورزش صبحگاهی باید در دستور کار باشد. نباید از ورزش اعراض نماییم فرهنگ جامعه باید این گونه باشد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برنامه داریم قهرمانان ورزشی را به دانشگاه فرهنگیان وارد نماییم و بحث استخدام آنان را هم پیگیری خواهیم کرد.
منبع:

1401/05/20
12:36:43
5.0 / 5
407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر