طرح جبران افت یادگیری برای مدارس دولتی مجانی است

طرح جبران افت یادگیری برای مدارس دولتی مجانی است به گزارش کنکور هنر معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش درباره شرایط شرکت در طرح «جبران افت یادگیری» برای دانش آموزان، اظهار داشت: شرکت در این طرح برای دانش آموزان مدارس دولتی مجانی است و مدارس غیردولتی هم می توانند برای خودشان این طرح را اجرایی کنند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محمد مهدی کاظمی از مشارکت حدود ۲۰ درصدی دانش آموزان در طرح «جبران افت یادگیری» خبرداد و اظهار نمود: پس از آموزش حضوری نیازمند این هستیم که برای تأمین و تثبیت یادگیری در دانش آموزان برنامه ریزی ویژه تری انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه با مجوزهای ستاد ملی کرونا اعتباری پیشبینی شد تا برای دانش آموزانی که حد نصاب نمره قبولی را در دوره متوسطه در بعضی دروس کسب نکردند یک برنامه جبران افت یادگیری و تثبیت و تعمیق یادگیری را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: گروه دومی از دانش آموزان هم هستند که نصاب قبولی را کسب کردند اما نمره پایینی داشتند، این دانش آموزان بنا بر نظر مدیر و شورای مدرسه لازم است که برای یادگیری بیشتر دوره جبران افت را بگذرانند بدین منظور برای ایجاد انگیزه در آنها مصوبه ای از شورایعالی آموزش و پرورش گرفتیم تا نمره بالاتر جایگزین نمره قبلی شود.
کاظمی در ادامه سخنان خود در یک برنامه رادیویی درس خواندن در فضای مجازی، عدم رفع اشکال، عدم ارتباط مستقیم با معلم، مسائل اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی و همینطور روش تدریس را بعنوان مهم ترین عوامل افت یادگیری دانش آموزان برشمرد و اضافه کرد: خود مدارس هم عملکرد دانش آموزان را رصد و پایش می کنند.
معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش در انتهای سخنان خود تصریح کرد: ما بعنوان سیاست گذار در حوزه آموزشی برای عدم اختلال در برنامه یادگیری دانش آموزان برنامه ریزی کردیم و رصدهای مختلفی را هم انجام می دهیم.1401/04/11
21:53:37
5.0 / 5
381
تگهای خبر: آموزش , اجرا , رادیو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر