حداد عادل در رادیو اربعین؛

از ظرفیت های مفهومی و اجتماعی اربعین غفلت نکنیم

از ظرفیت های مفهومی و اجتماعی اربعین غفلت نکنیم به گزارش کنکور هنر رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اعتقاد دارد مبحث عاشورا، شهادت و کربلا یکی از محورهای اعتقادی شیعه است و شیعه هیچگاه از عاشورا و امام حسین (ع) جداشدنی نیست.به گزارش کنکور هنر به نقل از روابط عمومی رادیو اربعین، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی روز دوشنبه در گفتگو تلفنی با رادیو «اربعین» با اشاره به اینکه مفاهیم مندرج در قیام امام حسین «ع» در چارچوب سنت عزاداری و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی متبلور شده است، گفت پیام عاشورا و اربعین حسینی، آزادگی، ظلم ستیزی و حکومت دینی است.
وی با اشاره به اینکه پیام آزادگی و ظلم ستیزی قیام امام حسین «ع» و راهپیمایی اربعین حسینی، توجه غیر مسلمانان را هم به این حرکت عظیم جلب کرده است، اظهار داشت: راهپیمایی اربعین حسینی، به لحاظ مفهوم و یک حرکت انسانی عظیم به یکی از حقیقت های جهان بخصوص جهان اسلام تبدیل گشته است. درحالی که دشمنان اسلام مایل نیستند که این حقیقت آن گونه که است، برای افکارعمومی جهان تبیین شود.
حداد عادل با تکیه بر این که به برکت انقلاب اسلامی، ارزش های بروز شده قیام و نهضت حسینی در ایران و سایر کشورها آشکار شده است، تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی، مثل یک رودخانه عظیمی است که این ارزش ها را با خود حمل می کند و در این چارچوب نباید از کنار ظرفیت های مفهومی و اجتماعی اربعین گذشت و آنها را مورد غفلت قرار داد.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی تصریح کرد: اگر راهپیمایی اربعین حسینی ادامه پیدا کند و از طرف مردم و دولت ها به درستی مدیریت شود، می تواند سکوی پرشی برای درک بهتر فلسفه عاشورا و ابعاد معنوی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی این نهضت شود.

1400/07/06
10:56:47
5.0 / 5
237
تگهای خبر: رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر