مراسم آغاز سال تحصیلی جدید با حضور رئیس جمهور

رئیسی: نباید چرتکه انداخت که چقدر در آموزش و پرورش هزینه شده است

رئیسی: نباید چرتکه انداخت که چقدر در آموزش و پرورش هزینه شده است به گزارش کنکور هنر رئیس جمهور اظهار نمود: هزینه کردن در آموزش و پرورش بزرگ ترین سرمایه گذاری در کشور است. نباید چرتکه انداخت که چقدر در آموزش و پرورش هزینه شده چون که توسعه کشور در گرو توسعه آموزش و پرورش است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز ( 3 مهر) در مراسم بازگشایی مدارس در مدرسه فولادفر شهرری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای فرهنگی و دانش آموز، رزمندگان و جهادگران، اظهار نمود: امیدوارم روحیه جهادی و بسیجی در بین مردم و مسؤلان گره گشای مشکلات کشور باشد.
وی همینطور با تبریک شروع سال تحصیلی جدید، افزود: از دانش آموز عزیزی که با مسئولیت پذیری و خطر کردن جان دو نفر را نجات داد و جانش را به خطر انداخت یاد می کنم. علی لندی نشان داد دانش آموخته مکتب ایثار و از خودگذشتگی است. روحش شاد ان شاءالله با شهید فهمیده و همه شهدای محشور شود.
رئیسی با اشاره به اینکه هدف از آفرینش انسان، رشد و تعالی و نزدیکی او به خداست، اضافه کرد: تعلیم و تربیت هدف اساسی انبیای الهی است. آموزش و پرورش جایگاه ویژه ای در زندگی انسان دارد. خانواده و مدرسه نقش اساسی در تربیت انسان دارد. مدرسه جایگاه مقدس بوده و شرافت دارد. مدرسه فقط آموزشگاه و خانه فقط خوابگاه نیست. مدرسه محل اندیشه ورزی است. مدرسه، مکمل و مقاوم خانواده است.
وی تصریح کرد: باید به مدرسه اندیشید، هم به مدرسه فردا و هم فردای مدرسه؛ معلم محور آموزش و پرورش است و باید شأن معلم حفظ شده و به معیشت او توجه گردد. طرح رتبه بندی در ارتباط با همین مسایل است. ارتقای جایگاه و شأن و منزلت معلمان و افزایش کیفیت آموزش در این طرح مورد توجه است.
رییس جمهور همینطور با اشاره به اینکه مدرسه مقوم همبستگی و نظم اجتماعی است، اضافه کرد: قدر مدرسه را در روزهای کرونا دانستیم. مدرسه محل همبستگی خانه، معلم و دانش آموز است. من صمیمانه از زنان و دختران کشور به صورت خاص تشکر می کنم که در روزهای کرونا از راه شبکه شاد نقش معلمی داشتند.
رئیسی با تکیه بر این که همه دستگاه ها باید به آموزش و پرورش کمک کنند، اظهار داشت: هزینه کردن در آموزش و پرورش بزرگ ترین سرمایه گذاری در کشور است. نباید چرتکه انداخت که چقدر در آموزش و پرورش هزینه شده است. توسعه کشور در گرو توسعه آموزش و پرورش است.
وی افزود: عدالت آموزشی مهم می باشد. هیچ کسی نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند. دولت باید اقداماتی داشته باشد تا همه افراد از آموزش بهره ببرند. فقر نباید باعث بازماندگی از تحصیل شود.
رییس دولت سیزدهم ضمن اشاره به ضرورت تهیه گزارش دقیقی از وضعیت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: باید گام های اساسی برای تحول آموزش و پرورش برداشته شود. سند تحول در آموزش و پرورش باید اجرایی شده و به سند تحول در مدرسه تبدیل گردد. با ایجاد سازمان و معاونت تحول صورت نمی گیرد بلکه اصل تحول باید در مدرسه صورت گیرد. مدرسه باید تحول محور باشد. افراد تحول گرا هم می توانند در مدرسه تحول ایجاد کنند نه کسانی که به تحول اعتقاد نداشته یا انگیزه ندارند. همه باید به این سند پایبند باشند و آنرا اجرایی کرده و گزارش اجرای آنرا ارائه نمایند که چند درصد اجرا شده و چرا بخشی از آن اجرا نشده است.
رئیسی در ادامه از دانش آموزان سوال کرد که شعار دولت سیزدهم ایران قوی است، ایران قوی چه خصوصیت دارد و نقش دانش آموزان در شکل گیری ایران قوی چیست؟
ادامه دارد...منبع:

1400/07/03
09:14:11
5.0 / 5
229
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر