با فیلم های جشنواره عمار

فیلمسازی كه خودش سوژه فیلم شد، من سلاحم در دست!

فیلمسازی كه خودش سوژه فیلم شد، من سلاحم در دست! كنكور هنر: كارگردان من سلاحم در دست می گوید این مستند داستان فیلمسازی است كه خود سوژه یك فیلم شده است.


علیرضا باغشنی كارگردان مستند «من سلاحم در دست» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه این مستند در هشتمین دوره جشنواره فیلم عمار حضور دارد، اظهار داشت: قرار بود مستندی درباره جانبازان قطع نخاع گردنی بسازم و بنابراین تصمیم گرفتم راهی سفری برای ساخت این مستند شوم. در این میان متوجه شدم مقرر است یك جانباز ۷۰ درصد كه البته قطع نخاع نیست در این سفر ما را همراهی كند تا او هم تصاویری را ضبط كند.
وی ادامه داد: پیش از این نام علی نجات عباسی را شنیده بودم و می دانستم كه این جانباز به صورت جدی آغاز به مستندسازی كرده و همین مساله سبب شد تا از دوستان خود بخواهم كه آن مستند توسط این جانباز ساخته شود و من هم از وی مستند بسازم. در نهایت تصمیم گرفته شد كه علی نجات عباسی پروژه ای را كه قرار بود من بسازم كارگردانی كند و من هم از وی فیلم بسازم.

این مستندساز تصریح كرد: تصویربرداری این مستند در جنوب یك هفته به طول انجامید، همینطور چند روزی به مشهد رفتیم و صحنه هایی را از منزل علی نجات عباسی تصویربرداری كردیم.
وی با اشاره به اینكه ساخت «من سلاحم در دست» به همراه تدوین ۲۰ روز طول كشیده است، بیان كرد: این مستند به مدت ۲۵ دقیقه تولید شده است و در هشتمین دوره جشنواره فیلم عمار حضور دارد.
باغشنی با اشاره به اینكه علی نجات عباسی جانبازی ویژه است، اظهار داشت: وی اهل آبادان است و زمانی كه جنگ شروع می گردد به همراه برادرانش به جای اینكه از شهر فرار كنند از آبادان دفاع می كنند. علی نجات عباسی بعد از گذشت مدتی مجروح می گردد و ۸۰ درصد از بدن این جانباز می سوزد، صورتش از بین می رود، یك دستش قطع و یك چشمش نابینا می گردد.
این مستندساز تصریح كرد: این جانباز به مدت ۲ سال در آلمان درمان می شده كه در این مدت متوجه می گردد عراق از سلاح هایی شیمیایی در جنگ بهره برده و بنابراین مجروحان شیمیایی در حال انتقال به آلمان هستند. وی تصمیم می گیرد آلمان را ترك كند تا جای مجروحان شیمیایی را تنگ نكند.

وی توضیح داد: علی نجات عباسی با عنایت به اینكه خانواده اش به مشهد مهاجرت كرده بودند به این شهر می رود و آنجا فعالیت های هنری خویش را آغاز می كند و به سمت فیلمسازی می رود و تلاش می كند اتفاقات جنگ را به صورت تصویری به دنیا نشان دهد.
باغشنی در انتها اظهار داشت: مساله این است كه فیلمسازی برای این شخصیت به علت درصد بالای جانبازی كه دارد خیلی سخت است، اما با تمام این شرایط توانسته است در این زمینه فعالیت كند.
علیرضا باغشنی با آثاری چون «من سلاحم در دست»، «سردار» «مسافر وادی السلام»، «خارج از وقت اداری»، «مجاور مسجد»، «مشهد دوست داشتنی»، «مدیر عامل»، «لحظه ای درنگ»، «پلی به گذشته»، «خانه ای كه در این نزدیكی است»، «میم مثل مدرسه» در جشنواره فیلم عمار حضور دارد.

1396/10/09
00:01:45
5.0 / 5
4721
تگهای خبر: جشنواره , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر