ثبت ۶۶۳۵ شكایت در سامانه اختصاصی وزارت آموزش و پرورش

ثبت ۶۶۳۵ شكایت در سامانه اختصاصی وزارت آموزش و پرورش مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش برنامه های ویژه اداره کل ارزیابی عملکرد این وزارتخانه در سال ۱۴۰۰ را اعلام نمود و اظهار داشت که از شروع مهر ۹۹ تا کنون ۶۶۳۵ شکایت در سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به ثبت رسیده است.


محمدحسین کفراشی در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: ارزیابی دستگاه در شاخصهای عمومی و اختصاصی هر ساله انجام می شود. نظارت بر فرآیند و کیفیت آموزش در زیست بوم جدید همه گیری کرونا، نظارت بر فرآیند ثبت نام و نظارت بر نحوه بازگشایی مدارس در دستورکار سالجاری قرار دارد.
وی ادامه داد: رصد فرآیند آموزشی، پرورشی و اجرایی مدارس در طول سال تحصیلی۱۴۰۱-۱۴۰۰ هم صورت خواهد گرفت. راهبری کمیته سلامت اداری و مبارزه با فساد، از اجرای برنامه بازرسی های ماده ۹۱و ۹۲ و راهبری برنامه صیانت از حقوق شهروندی هم از دیگر برنامه های ویژه ماست.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش آماری از وضعیت شکایات واصله به این اداره کل از جانب ذینفعان عرضه داد و اظهار داشت: از آغاز سال تحصیلی یعنی مهرماه ۹۹ تا کنون ۶۶۳۵ شکایت در سامانه پاسخگویی به شکایات به نشانی http: //shekayat.medu.ir/ ثبت شده است.
کفراشی موضوعات دارای بیشترین فراوانی در شکایات را اعلام نمود و اظهار داشت: ۲۸ درصد شکایات، شکایات اداری و ۲۷ درصد آموزشی بوده اند. تعدادی هم به ثبت نام، موارد حقوقی، مالی، رفاهی، پرورشی و سایر موارد مربوط می شود.
وی افزود: در این سامانه امکان دو گونه اقدام وجود دارد؛ نخست ثبت شکایت به صورت رسمی است که فرد با نام و نشان و هویت واقعی اش نسبت به هرموضوعی شکایت ثبت می کند که کد رهگیری در اختیارش قرار گرفته و امکان پیگیری دارد. دوم ثبت گزارشات مردمی است که امکان دارد از جانب اولیاء، دانش آموزان و یا از همکاران فرهنگی صورت گیرد و با عنایت به اینکه در گزارش، هویت گزارش دهنده مشخص نیست، بنابراین اعلام نتیجه گیری به شخص گزارش دهنده میسر نیست. درصورتیکه گزارش دهنده تمایل به پیگیری مبحث و یا معرفی خود دارد باید به صورت رسمی مبادرت به ثبت شکایات کند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: مطابق قانون موظف هستیم بین هفت تا ۱۰ روز کاری به کسانی که در سامانه با نام و نشان ثبت شکایت کرده اند پاسخ بدهیم.
1400/03/15
12:46:55
5.0 / 5
314
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر