مهلت موسسان برای ثبت اطلاعات الگوی شهریه مدارس

مهلت موسسان برای ثبت اطلاعات الگوی شهریه مدارس به گزارش کنکور هنر رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش آخر خرداد ماه را آخرین فرصت موسسان برای ورود اطلاعات در الگوی شهریه مدارس غیردولتی دانست و اظهار داشت: سازمان مدارس غیردولتی به رغم این که الگوی شهریه دارد اما درنهایت بر مبنای یکسری ملاحظات مانند تاب آوری جامعه نسبت به افزایش قیمتها، نرخ نهایی شهریه ها را مشخص و برای هر مدرسه اعلام می کند تا مردم بدانند باید چه مبلغی را تحت عنوان «شهریه» به مدرسه بپردازند.


شهریار فولادوند در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین روند تعیین شهریه مدارس غیردولتی اظهار نمود: الگوی شهریه مدارس غیر دولتی را به استان ها اعلام نموده ایم و موسسان تا آخر خردادماه فرصت دارند شاخصهای تعیین الگوی شهریه را تکمیل و به مناطق و استان ها ارسال نمایند تا ارزیابی شده و برای تعیین تکلیف نهایی در اختیار سازمان مدارس و مراکز غیردولتی قرار بگیرد.
وی ادامه داد: سازمان مدارس غیردولتی به رغم این که الگوی شهریه دارد اما درنهایت بر مبنای یکسری ملاحظات مانند تاب آوری جامعه نسبت به افزایش قیمتها، نرخ نهایی شهریه ها را مشخص و برای هر مدرسه اعلام می کند تا مردم بدانند باید چه مبلغی را تحت عنوان شهریه به مدرسه بپردازند.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این که آیا شرایط کرونایی و آموزش غیرحضوری جزو ملاکهای تعیین شهریه در سال تحصیلی پیش رو خواهد بود؟ اظهار داشت: امکان دارد آموزش غیرحضوری در شرایط کرونایی برخی مولفه های هزینه بر نظیر بهای آب و برق و گاز مصرفی مدارس را کم کند ولی در بعضی بخش ها مانند تهیه پلت فرم های آموزشی خاص و یا هزینه های اینترنت که خود مدرسه متقبل می شود، امکان دارد افزایش هزینه ایجاد نماید.
فولادوند افزود: ضمن این که برای تدریس در پایه های مختلف بین شرایط کرونا و غیرکرونا تفاوتی وجود ندارد و برنامه درسی تنظیم و معلمان مربوطه به کار گرفته می شوند. بعلاوه این که سختی کار در حوزه آموزش الکترونیک بگونه ای است که اگر قبلا محتوایی در یک ساعت عرضه می شده معلم در بستر فضای مجازی باید چندبرابر وقت بگذارد، بنابراین هزینه ها به صورت محسوس کاهش نمی یابد که این تصور ایجاد شود باید شهریه ها کاهش یابند.
وی ادامه داد: البته شهریه هایی که به فعالیتهای فراتر از برنامه درسی برمی گردد، مانند آن دسته از برنامه های مکمل و تابستانه که امکان اجرایشان در شرایط کرونا با عنایت به عدم حضور دانش آموزان فراهم نیست بطور قطع از شهریه حذف می شوند.
منبع:

1400/03/09
10:59:40
5.0 / 5
479
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر