وزیر آموزش و پرورش:

املاك و اموال گسترده ای از آموزش و پرورش فاقد سند است

املاك و اموال گسترده ای از آموزش و پرورش فاقد سند است به گزارش کنکور هنر وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرائی کشور است، اظهار داشت: املاک و اموال بسیار گسترده ای در کشور داریم که به سبب اقتضائات زمان خود فاقد سند است و مصصم هستیم تا این املاک و اموال ساماندهی شوند و گام های موثری در این راه بر داشته شده است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزرات آموزش و پرورش با معاونت حقوقی رئیس جمهور در امور حقوقی حوزه آموزش و پرورش، با تبریک فرارسیدن سال جدید، اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار اظهار داشت: تفاهم بین دو دستگاه که عضو دولت هستند جزء راهبردی ترین کارها است؛ چونکه ما ماموریت های کلی برای تحقق اهداف کلان کشور داریم. تخصصی شدن کارها مجموعه ها را از هم دور کرده و موجب کاهش هم افزایی شده و این خود موجب می شود که تلاش هایی بصورت موازی صورت گیرد و نیاز است تا این اقدامات هم راستا شوند تا جامعه از منافع آن بهره مند شود.
وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: یکی از اهداف بنده در این دوره از وزارت آموزش و پرورش گفت و گو با دستگاه های مختلف با اهداف مشترک برای کسب نتایج بهتر است و خوشبختانه امضای تفاهم نامه با معاونت حقوقی رئیس جمهور همچون آثار و نتایج این گفت وگوها می باشد. مهم این است که هر دستگاه کاری که انجام می دهد در نسبت با دیگری لحاظ و در تقابل باهم به یک ترکیب هوشمندانه برسیم.
وی با اشاره به موضوعات مورد توافق در تفاهم نامه با معاونت حقوقی رئیس جمهور، اشاره کرد: حقوق شهروندی از حقوق مهم و جدی جوامع بسیار مهمست و ما با یک پنجم جامعه در شرایطی که بیشترین فراگیری را دارند در ارتباط هستیم واین قابلیت ممتازی است که می تواند درخدمت تحقق اهداف کشور قراربگیرد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: حق حیات مهم می باشد، اما کیفیت حیات مهم تر و این کیفیت در گرو آموزش و یادگیری است؛ چونکه به افراد مجال بروز و ظهور می دهد و هویت و شخصیت شکل می گیرد. حق بر آموزش از اساسی ترین و حیاتی ترین حقوق در یک جامعه است و بزرگترین فرصت کشور در امر آموزش تحقق یافته است؛ چونکه جامعه ای به شکلی عمل می کند که آموخته و اثربخشی و کارآمدی نهادها در کیفیت یادگیری است.
حاجی میرزایی اشاره کرد: نهاد تعلیم و تربیت عهده دار چنین ماموریت و مسئولیتی است و معتقدم که قاعده مندی است که یادگیری را حاصل می کند و اگر چارچوب روشنی برای نوع عمل و اقداممان نداشته باشیم، یاد نخواهیم گرفت و نمی توانیم اشتباهات را اصلاح نماییم و بنا بر این تاکید کردم که قاعده مندی درستی اعمال شود.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرائی کشور است، اظهار داشت: املاک و اموال بسیار گسترده ای در کشور داریم که به سبب اقتضائات زمان خود فاقد سند است و مصصم هستیم تا این املاک و اموال ساماندهی شوند و گام های موثری در این راه بر داشته شده است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تنقیح قوانین، اشاره کرد: شورای عالی آموزش و پرورش قدیمی ترین شورا در کشور است که موقعیت قانونی برجسته ای دارد و در این عرصه همراه با شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز به تنقیح قوانین کرده اند.
منبع:

1400/01/01
13:03:59
5.0 / 5
757
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تخصص , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر