در گزارش كنكور هنر مطرح شد؛

جذابیت تماشای فیلم كوتاه بر پرده سینما

جذابیت تماشای فیلم كوتاه بر پرده سینما به گزارش کنکور هنر کارگردان فیلم پارک دوبل که در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد، اعتقاد دارد نمایش حضوری آثار همواره جذاب تر از نمایش فیلمها در فضای آنلاین است.دریا آذری کارگردان فیلم کوتاه «پارک دوبل» که در بخش داستانی مسابقه سینمای ایران سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد، در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره چگونگی شکل گیری ایده این فیلم اظهار داشت: سوژه این فیلم برگرفته از داستانی است که در دوران کودکی برایم رخ داد و یکی از دوستانم تمایلی نداشت که پدرش به مدرسه بیاید. من این اتفاق را تا حدودی تغییر دادم و بجای پدر از کاراکتر مادر استفاده کردم.
وی درباره رویکرد اجرائی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در وضعیت کرونائی هم اظهار داشت: به صورت کلی به نظرم جشنواره و برگزاری آن اقدام بسیار خوبی در جهت ارتقای سطح فیلم کوتاه در کشور حتی در وضعیت کرونا است. همین طور فعالیت قابل توجه، منظم و باکیفیت جشنواره در روزهای شیوع این ویروس و با وجود تعطیلی های مستمر که قبل از این با برگزاری بخش اول جشنواره و نشست ها تجربه شد، اتفاق بسیار خوبی بود و نمی توان منکر تأثیرگذاری جشنواره نسبت به سالهای گذشته شد. این فعالیت ها حتما در جلب نظر مخاطبان به سمت فیلم کوتاه نقش دارد.
این فیلمساز درباره تاثیر موفقیت فیلمسازان سینمای کوتاه در جشنواره ها بر افزایش مخاطبان این حوزه توضیح داد: به جز جشنواره های بین المللی، جشنواره های داخلی هم نقش تاثیرگذاری بر جذب و افزایش مخاطبان فیلم کوتاه دارند. همین طور فعالیت پلت فرم های مختلف هم در دوران اخیر سبب شده تا مخاطبان سینما بسیار جدی تر به فیلم کوتاه نگاه کنند. به نظرم نگاه جدی فیلمسازان، مدیران و انجمن سینمای جوانان ایران به فیلم کوتاه نقش مهمی بر پیشرفت و ارتقای این حوزه دارد و به تبع آن، مردم هم فیلم کوتاه را جدی تر دنبال می کنند.
آذری در پاسخ به اینکه برگزاری حضوری جشنواره برای اکران فیلم های کوتاه را چطور ارزیابی می کند؟ هم توضیح داد: من فکر می کنم پخش آنلاین برای جلب بیشتر مخاطبان به سینمای کوتاه بد نیست اما شاید بستر آن تا حالا به شکل کامل فراهم نشده است، چون خیلی از فیلم ها هم پخش بین المللی نشده اند و نخستین نمایش خودرا در این جشنواره دارند، بنا بر این ممکنست امنیت آنها حفظ نشده و با مشکل روبه رو شوند.
وی اشاره کرد: از سویی دیگر اکران حضوری جذابیت های خودرا همیشه داشته است و اتفاقات جذاب آن در اکران مجازی رخ نخواهد داد.
بخش نمایش فیلم های سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دو شکل آنلاین و حضوری ۱ تا ۵ بهمن ماه ۹۹ در پردیس سینمایی ایران مال انجام می شود. این رویداد ششم بهمن نیز با معرفی برگزیدگان به کار خود اختتام خواهد داد.

1399/10/26
23:14:10
0.0 / 5
1056
تگهای خبر: آنلاین , اجرا , جشنواره , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر