تجهیزات هنرستان های پایتخت به روز است

تجهیزات هنرستان های پایتخت به روز است به گزارش كنكور هنر مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران درباره نبود امكانات كارگاهی در هنرستان ها اظهار داشت: دلیل این كمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نكنید. در شهر تهران هنرستانها به روز هستند و تلاش می نماییم مایحتاج آنها را فراهم نماییم.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، عبدالرضا فولادوند در پاسخ به اینکه آیا هدایت تحصیلی به سمت اتفاق ایده آل رفته یا برحسب واقعیت های موجود است؟ اظهار داشت: هدایت تحصیلی یک فرآیند است و باید مقدمات آن فراهم گردد.
وی ادامه داد: در جهت هدایت تحصیلی باید همه مقدمات فراهم گردد که انتظار داشته باشیم به نقطه ایده آل برسیم. در مقطع متوسطه اول به تنهایی می توانیم از مشاور استفاده نماییم و کمبود مشاور از مشکلات عمده آموزش و پرورش است. متاسفانه اجبار به استخدام های بی رویه از نیروهای نهضت سوادآموزی و حق التدریس سبب می شود آموزش و پرورش نتواند نیروی تخصصی استخدام کند و نیرویی را استخدام می کند که مورد نیازش نیست که این مورد بخشی از فعالیتهای آموزش و پرورش را تحت الشعاع قرار می دهد.
فولادوند درباره نبود امکانات کارگاهی در هنرستان ها اظهار داشت: دلیل این کمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نکنید. در شهر تهران هنرستانها بروز هستند و تلاش می نماییم مایحتاج آنها را فراهم نماییم البته کمبودها همیشه بوده و هست اما نمی تواند سبب شود که نتوانیم اهداف را پیگیری نماییم. هدایت تحصیلی چه در رشته های فنی و چه نظری همیشه توانسته بخشی از نیازمندی های کشور را برطرف کند و نیروهایی که حالا کار می کنند از همین طریق به بازارکار هدایت شده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: از بودجه آموزش و پرورش حدود ۹۸ درصد صرف پرداخت حقوق و دو درصد صرف سایر امور می شود در حالیکه مسئولیت دارد سندتحول بنیادین را اجرا نماید و هدایت تحصیلی هم جزو تکالیفی است که برعهده او گذاشته شده تا توسعه متوازن رشته ای ایجاد کند ازاین رو باید تلاش نماییم بودجه آموزش و پرورش افزایش یابند.
وی ادامه داد: البته دولت طی ۵- ۶ ماه گذشته افزایش های خوبی ایجاد کرد و در حال تلاش اند تا نیازهای اولیه و ضروری پس از حقوق و مزایا هم برطرف شوند.
وی در خاتمه سخنان خود در برنامه پرشسگر درباره تأمین و تجهیز امکانات کارگاه های فنی اظهار داشت: علاوه بر لزوم تجهیز هنرستان ها، خرید خدمات و برونسپاری هم در بخش کاردانش صورت می گیرد.
منبع:

1399/04/14
17:09:00
5.0 / 5
2592
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر