بنیاد رودكی خبر داد؛

بازتاب اجرای خانگی اركستر ملی ایران در رسانه های خارجی

بازتاب اجرای خانگی اركستر ملی ایران در رسانه های خارجی به گزارش كنكور هنر اجرای خانگی اركستر ملی ایران از قطعه سبكبال اثر زنده یاد حسین دهلوی، مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفت.به گزارش كنكور هنر به نقل از روابط عمومی و امور بین المللی بنیاد فرهنگی هنری رودكی، اجرای خانگی اركستر ملی ایران از قطعه «سبكبال» اثر زنده یاد حسین دهلوی، مورد توجه رسانه های خارجی قرار گفت. این در حالیست كه ۲ شبكه تلویزیون فرانسه همچون فرانس دو كه یكی از بزرگ ترین شبكه های تلویزیونی این كشور است، در گزارشی به این اجرا پرداخت.
همچنین شبكه المیادین لبنان در یك گفتگوی ویژه با پخش اجراهای خانگی ۲ اركستر ملی ایران و اركستر ملی لبنان به این رویداد پرداخت.
در این گفتگو كه اندریه الحاج، رهبر اركستر ملی لبنان و امید صدیق، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودكی حضور داشتند، اندریه الحاج، با تمجید از اجرای اركستر ملی ایران به كیفیت بالای این قطعه اشاره نمود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودكی هم با اشاره به ماموریت های این بنیاد در توسعه كارهای هنری، اهداف تولید و انتشار اجرای خانگی اركستر ملی را تشریح نمود.
صدیق با اشاره به وضعیت ویژه ناشی از همه گیری كرونا اظهار داشت: این مساله امكانی برای یك همبستگی جهانی ایجاد كرده و موسیقی بعنوان زبانی مشترك با این هدف می تواند ایفای نقش كند.
در این گفتگوی تلفنی پیشنهاد اجرای مشترك ۲ اركستر عنوان شد.
در روزهایی كه امكان حضور علاقه مندان به موسیقی در تالارها برای جلوگیری از شیوع بیماری كرونا فراهم نیست، قطعه «سبكبال»، با اجرای خانگی نوازندگان اركستر ملی ایران و با قدردانی از حافظان سلامت كشور، به همت بنیاد رودكی تقدیم هنردوستان شد.

1399/01/27
19:49:29
5.0 / 5
3484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر