ناصر ایزدی با مهر مطرح كرد؛

نوای خرم رقیب هیچ جشنواره ای نیست

نوای خرم رقیب هیچ جشنواره ای نیست به گزارش كنكور هنر دبیر ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم در انتها مرحله رقابتی بخش های مختلف این رویداد از طراحی یك ایده برای پشتیبانی از استعدادهای برگزیده این جشنواره در صورت فراهم شدن امكانات سخن گفت.ناصر ایزدی دبیر ششمین جشنواره موسیقی «نوای خرم» در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن عرضه گزارشی از روند برگزاری این رویداد به تفاوت های این رویداد نسبت به جشنواره های مشابه اشاره نمود و اظهار داشت: اگر بخواهیم درباره دیگر تفاوت های رویداد نوای خرم به نكات دیگری اشاره نماییم مبحث استفاده از سازهایی بوده كه در این جشنواره به شكل خاص استفاده می شود. شرایطی كه در جشنواره های مشابه این چنین كمتر دیده می شود. البته كه ما قصد رقابت با هیچ جشنواره ای را نداریم و در جشنواره نوای خرم تلاش می نماییم كه به بهترین نحو كار خویش را انجام دهیم در عین حال مدعی این هم نیستیم كه كارمان بی ایراد است. ما بر این باوریم هر كارشناس و مخاطبی هر انتقادی به جشنواره دارد باید ما را متوجه این نقد كند. ما هم تلاش می نماییم تا بر مبنای نقدهای منصفانه ایرادها را برطرف نماییم. ما خودمان را هم رقیب هیچكس نمی دانیم. چون اصلاً به رقابت فكر نمی نماییم، ما در این جشنواره تلاش می نماییم تا فارغ از جنبه های علمی و اصولی كه از همان ابتدا برایمان از اهمیت ویژه ای برخوردار بود به انسجام رفاقت ها در موسیقی توجه ویژه ای داشته باشیم.
ایزدی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان كرد: من از همان سال های ابتدایی كه افتخار حضور در جشنواره موسیقی نوای خرم را داشتم، همواره این دغدغه را داشته ام كه چه پیشنهاداتی را می توانیم به مرحله اجرا برسانیم تا بر مبنای آن بتوان به رویكردهای حمایتی كشف استعدادهای واقعی سامان داد. تا اینكه بعد از طرح چند مبحث و عرضه آن به شورای سیاستگزاری جشنواره به این نتیجه رسیدیم كه پس از برگزاری این رویداد شرایطی را به حد بضاعت ستاد جشنواره مهیا نماییم كه نوازندگان برگزیده این رویداد از تهران و سایر شهرهای كشور بتوانند طی فواصل زمانی مختلف در كارگاه های آموزشی ما شركت كرده و به ارتقا دانش و مهارت نوازندگی و خوانندگی خود بپردازند. شرایطی كه در صورت اجرایی شدن بطور قطع می تواند یك اتفاق خیلی خوب و پرارزش برای جشنواره موسیقی نوای خرم به حساب آید. ما با استمرار چنین روندی امیدواریم كه پس از ۱ تا ۳ سال، هم شاهد تشكیل گروهی منسجم از شركت كنندگان در كارگاه های آموزشی باشیم و هم شرایطی فراهم گردد تا این هنرمندان پس از مدتی تمرین و ممارست جذب اركسترها و مجموعه های حرفه ای موسیقی شوند. چنانچه در همین یكی دوسال اخیر هم هنرمندانی بودند كه بعد از حضور در دوره های اول و دوم جشنواره الان در اركسترهای معتبر كشورمان به كارحرفه ای در عرصه نوازندگی مشغول هستند.
دبیر ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم در انتها اظهار داشت: حالا بعضی از بچه هایی كه نخستین بار با این جشنواره روی صحنه رفتند، به پیشرفت های خوبی دست پیدا كردند. كما اینكه در این چارچوب توانایی و استعداد هنرمندان، حمایت خانواده ها از فرزندان هنرمنداشان و حضور موثر آموزشگاه ها در تربیت نیروی حرفه ای حوزه موسیقی مهم ترین مولفه هایی بودند كه سبب ارتقا و شناخته شدن هنرمندانی شدند كه حالا حرف های تازه ای برای موسیقی ایرانی دارند. ما در جشنواره موسیقی نوای خرم سعی كردیم تا به سهم خودمان از كودكان و نوجوانان هنرمند این سرزمین حمایت نماییم تا بچه ها امیدوار باشند كه اگر خوب ساز زدند و توانستند خودشان را در این رشته یا رشته های مختلف موسیقی حفظ كنند، حتما آینده ای خوبی در حوزه موسیقی خواهند داشت.
ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) از روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه به مدیریت بردیا صدرنوری و دبیری ناصر ایزدی توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با حضور هنرمندان شركت كننده گروه سنی كودك و نوجوان شروع شده است. طبق برنامه ریزی های انجام گرفته هنرمندان شركت كننده در بخش های تك نوازی و تك خوانی، اجراهای دو و سه نفره و اجراهای گروهی روزهای پنجشنبه ۳۰ آبان و جمعه ۱ آذر ماه در مجتمع فرهنگی هنری نور و روزهای پنجشنبه ۷، جمعه ۸، پنجشنبه ۱۴ و جمعه ۱۵ آذر در فرهنگسرای نیاوران آثار خویش را به صحنه بردند.
فریدون شهبازیان، میلاد كیایی، وارطان ساهاكیان، علی جهاندار، مظفر شفیعی، افلیا پرتو، بهناز ذاكری، پری ملكی، معصومه مهرعلی، مزدا انصاری، رضا مهدوی، علیرضا چراغچی، محمدرضا فیاض، مجید واصفی، حسین فاضل، مجید ناظم پور، بابك شهركی، پویان آزاده و حامد ابراهیمی اعضای هیات داوران این دوره از جشنواره نوای خرم را می سازند.

1398/09/16
23:54:48
5.0 / 5
4113
تگهای خبر: اجرا , جشنواره , رمان , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر