اتحادیه دانشجویان مستقل:

هنرمندان دغدغه مند برای رفع مشكلات مردم مالیات بدهند

هنرمندان دغدغه مند برای رفع مشكلات مردم مالیات بدهند كنكور هنر: اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل درنامه ای از هنرمندان دغدغه مند خواست كه از حصار امن مالی كه برایشان فراهم شده خارج شده و در كوشش برای رفع مشكلات معیشتی مردم مالیات بپردازند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل طی نامه ای از هنرمندان دغدغه مند خواست كه از حصار امن مالی كه برایشان فراهم شده خارج شده و برای عملی كردن دغدغه شان و اهتمام در رفع مشكلات معیشتی مردم دست به اقدام بزنند.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر كشور طی نامه ای خطاب به هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر نوشت: از شما هنرمندان دغدغه مند كه اكثرا در برهه های حساس و مهم ابراز وجود كرده اید و با روش های مختلفی چون نامه و بیانیه و متن و سخنرانی و توییت و... نسبت به وضعیت موجود شكایت كرده اید درخواست می كند كه از حصار امن مالی كه برایتان فراهم شده خارج شوید و برای عملی كردن دغدغه تان و اهتمام در رفع مشكلات معیشتی مردم دست به اقدام بزنید.

متن این نامه به این شرح است:

« درپی صدور اطلاعیه ای از سمت اهالی هنر و رسانه با عنوان بیانیه صدای ۲۸ آبان كه شاید بتوان آنرا نشان دهنده دغدغه مند و نگرانی شما نسبت به مسائل و مشكلات مردم شریف ایران دانست، ضمن بیان مواردی در ارتباط با قانون معافیت مالیاتی هنرمندان برمبنای بند (ل) ماده ۱۳۹ قانون معافیت مالیات های مستقیم كلیه كارهای انتشاراتی، مطبوعاتی، قرانی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خودرا ملزم دانستیم كه تكانی را خطاب به شما بعنوان یكی از پرطرفدارترین اقشار جامعه ی ایرانی مطرح نماییم.

هنرمندان عزیز آیا می دانستید كه در كشور ما ۵۰۰ هزار میلیارد ریال معافیت مالیاتی وجود دارد كه بخش اعظمی از این معافیت به حرفه و هنر شما باز می گردد. مبلغی كه حتی یك درصد از آن هم می توان مقدار زیادی از فشارهای اقتصادی تحمیل شده بر ملت ایران را كم كند.
از این بیانیه كه چند روز گذشته از سمت شما صادر شده می توان این مفهوم را برداشت كرد كه حس همدردی و همراهی نسبت به ملت دارید و نسبت به اوضاع آنان دغدغه مند هستید، اما سوالی كه مطرح است این است كه چرا این دغدغه فقط در سطح حرف باقی مانده است؟ چرا شما بزرگان سینما، تلوزیون، تئاتر و غیره و غیره به صورت داوطلبانه مبادرت به پرداخت مالیات های خود نمی كنید؟

بد نیست بدانید كه میانگین دستمزد هر بازیگر ستاره ایرانی بین ۴۰۰ میلیون تا یك میلیارد تومان است و طبق گفته مدیر برنامه یكی از خوانندگان به نسبت شهره، فقط یكی از خوانندگان در پنج ماهه اول سال ۹۶، ۲۸میلیارد تومان درآمد داشته كه حتی یك ریال از این درآمد راهم بعنوان مالیات پرداخت نكرده درحالی كه متوسط درآمد یك كارمند ایرانی ۳میلیون و ۳۰۰هزار تومان است و ۱۰ درصد از حقوق او بعنوان مالیات به صورت ماهیانه كسر می شود. درانتها اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر كشور از شما هنرمندان دغدغه مند كه اكثرا در برهه های حساس و مهم ابراز وجود كرده اید و با روش های مختلفی چون نامه و بیانیه و متن و سخنرانی و توییت و... نسبت به وضعیت موجود شكایت كرده اید درخواست می كند كه از حصار امن مالی كه برایتان فراهم شده خارج شوید و برای عملی كردن دغدغه تان و اهتمام در رفع مشكلات معیشتی مردم دست به اقدام بزنید. در ابتدا شفاف سازی داوطلبانه نسبت به حقوق خود انجام دهید و سپس مالیات بپردازید تاهم به رفع كسری بودجه همیشگی دولت منتخب كمك كرده باشید و هم ملت ایران ببینند كه ستارگان و سرشناسان هنر و رسانه دوشادوش آنان قرار گرفته اند و قسمتی از فشار افتصادی را به دوش می كشند.

به امید روزی كه پشت هر حرفی عملی نیز نهفته باشد.»


منبع:

1398/09/15
21:40:46
5.0 / 5
4498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر