دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام جهت راه اندازی صندوق پشتیبانی از تولید داخلی نوشت افزار

دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام جهت راه اندازی صندوق پشتیبانی از تولید داخلی نوشت افزار به گزارش كنكور هنر «پویش ملی مشق احسان» با هدف اهدای نوشت افزار به دانش آموزان كم برخوردار، در هفتمین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی رسما راه اندازی شد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم با اشاره به اینكه صنعت فرهنگی نوشت افزار جزء صنایع مغفول كشور است، اظهار داشت: ۳۲ هزار میلیارد تومان گردش صنایع فرهنگی و نوشت افزار در ایران است، سهم تولید داخلی از این گردش مالی كمتر از ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده كه نزدیك نیمی از آن مربوط به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اضافه كرد: مسؤلان ستاد اجرایی در بحث تولید نوشت افزار ایرانی به چند نكته اهمیت دهند؛ نخست این است كه در بخش نوشت افزار، هرآنچه در داخل تولید نمی گردد برای تولید آن پشتیبانی انجام گیرد و به تولید برسیم.
مخبر نكته دوم را ایجاد صندوق خطرپذیر برای صنعت فرهنگی نوشت افزار عنوان نمود و اظهار داشت: با راه اندازی این صندوق ضمن پشتیبانی از تولید داخلی، ضرر را ما میپذیریم و سود این تولید به تولیدكننده داخلی خواهد رسید.
وی ادامه داد: در تمامی خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همچون كمك به سیل زدگان و پویش احسان از كالای ایرانی استفاده شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: بر این اساس تمامی فعالیت های ما در مناطق محروم كشور انجام می شود؛ تابحال یك هزار و ۴۰۰ مدرسه را در مناطق محروم تحویل دادیم كه تا ۲ هزار مدرسه ادامه می دهیم.
مخبر با اشاره به فعالیت های بنیاد اجتماعی احسان در زمینه توزیع كالا و تجهیزات آموزشی خاطرنشان كرد: سال قبل ۳۰۰ هزار بسته لوازم التحریر در میان دانش آموزان كم برخوردار كشور توزیع شد كه سهم ستاد ۱۵۰ هزار بسته و سهم مردم هم ۱۵۰ هزار بسته بود؛ امسال این آمار باید ۵۰۰ هزار بسته برسد؛ ۲۵۰ بسته سهم ستاد و ۲۵۰ بسته هم سهم مردم است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ابراز امیدواری كرد تا سال آینده، ۷۰ درصد نوشت افزاری كه در داخل كشور تولید نمی گردد به صورت بومی تولید شوند.

در این مراسم سعید حسینی؛ مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی با اشاره به اینكه امروز بیشتر از ۵ هزار محصول بومی در بخش نوشت افزار تولید می شود، خاطرنشان كرد: هم اكنون ۱۰۰ تولیدكننده ایرانی در بخش نوشت افزار فعالیت می نمایند.
حسینی با تاكید بر اینكه سهم كالای ایرانی از بازار ۶ هزار میلیارد تومانی نوشت افزار در كشور، ۳۰ درصد است، اضافه كرد: در بحث كاراكترسازی هم شرایط خوبی در بخش نوشت افزار فراهم گشته است.
وی خاطرنشان كرد: در زمینه اجتماعی سال قبل اتفاقات خوبی افتاد و ۱۵۰ هزار بسته لوازم التحریر در پویش مشق احسان توزیع شد.
دعوت مدال آور المپیك از ورزشكاران برای پیوستن به پویش ملی مشق احسان
در ادامه این مراسم كمیل قاسمی؛ كشتی گیر كشورمان و همینطور سفیر پویش ملی مشق احسان از دیگر ورزشكاران خواست به این پویش كمك كنند و بپیوندند.
وی با اشاره به اینكه استفاده از كالای ایرانی، كمك به اقتصاد كشور و جوانان است، اظهار داشت: بعنوان یك ورزشكار كمك به این پویش را وظیفه خود می دانم.
گفتنی است در این مراسم گروه تواشیح و همخوانی الغدیر، قطعه ای در رابطه با تولید ملی را اجرا كردند و چند تولیدكننده داخلی در زمینه نوشت افزار در مورد دغدغه های موجود در این صنعت به بیان نظر پرداختند.
لازم به ذكر است پویش ملی مشق احسان با مشاركت گروه های جهادی و مردمی و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منظور اهدای لوازم تحریر به دانش آموزان كم برخوردار به راه افتاده است.1398/05/24
09:19:07
5.0 / 5
4156
تگهای خبر: اجرا , خدمات , راه اندازی , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر