پیمان طهماسبی ارشلو به مهر گفت:

ادای دین به شهدای غواص با ساخت مجسمه، ماهی ها هیچگاه نمی میرند

ادای دین به شهدای غواص با ساخت مجسمه، ماهی ها هیچگاه نمی میرند كنكور هنر: پیمان طهماسبی ارشلو با استفاده از چوب و فلز هفت مجسمه به شكل ماهی طراحی نموده است تا در قالب نمایشگاهی با عنوان ماهی ها هیچگاه نمی میرند دین خویش را به شهدای غواص ادا كند.پیمان طهماسبی ارشلو كه مجسمه هایش را از ۱۱ آبان ماه در گالری شلمان به نمایش گذاشته است درباره این آثار به خبرنگار مهر اظهار داشت: با رسانه ای شدن اتفاقی كه برای شهدای غواص روی داده بود به همراه بوژان رحیمی تصمیم گرفتیم نمایشگاهی از مجسمه و نقاشی را با عنوان «ماهی ها هیچگاه نمی میرند» برگزار نماییم.
وی با اشاره به اینكه بوژان رحیمی در این نمایشگاه ۲۰ تابلوی نقاشی به نمایش گذاشته است، اظهار نمود: من در نمایشگاه «ماهی ها هیچگاه نمی میرند» با عرضه هفت مجسمه كه با تكنیك های مدرن تولید شده اند، تلاش داشتم به شكلی دین خویش را به شهدای غواص ادا كنم.

این هنرمند مجسمه ساز كه آثارش را با انطباق به مبحث مورد نظر خلق كرده است، بیان كرد: تمام تلاشم بر این بود كه با حال و هوای امروز دنیای هنر به این مورد بپردازم و برای دست یابی به این هدف به تحقیق های میدانی روی آوردم و در نهایت با استفاده از چوب و فلز، شهدا را همچون ماهی های وطن نشان دادم.
وی كه برای تولید این آثار چیزی حدود ۱۳ میلیون تومان هزینه كرده است، خاطرنشان كرد: هیچ علاقه ای به هنر سفارشی ندارم و معتقد هستم هنر باید از وجود هنرمند بجوشد تا در نهایت بتواند جایگاه خویش را پیدا كند.
طهماسبی ارشلو با اشاره به اینكه ابعاد مجسمه هایش ۱۰۰×۳۰ و ۱۰۰×۴۵ است درباره نوع طراحی آثارش اظهار داشت: شهدا را از نظر ظاهری شبیه به فرم بدن یك ماهی طراحی كردم با این تفاوت كه ما در مقابل شهدا حس دوست داشتن و همذات پنداری داریم اما در مواجهه با یك ماهی خشونتی را كه سبب مرگش شده است، می بینیم.
وی در تكمیل صحبت هایش اضافه كرد: من آثار را طوری طراحی نموده ام كه به مخاطب یادآوری كنم وقتی شهدا از دنیای خاكی وارد دنیای ماهی ها شدند برعكس ماهی كه با مرگ رنگ زیبایش را از دست می دهد، در ما حس دوست داشتن نسبت به شهدا تولید می گردد.

این هنرمند مجسمه ساز در انتها با تاكید بر اینكه مجسمه هایش یك نوع استعاره و تشبیه دارد، خاطرنشان كرد: طبق آنچه در قالب بیانیه نمایشگاه هم انتشار یافته است، شهید همچون ماهی دریاها هیچگاه نمی میرد و از دلی به دل دیگر همواره روایت شده و در طول زمان زنده خواهد ماند.
نمایشگاه «ماهی ها هیچگاه نمی میرند» تا ۱۶ آبان ماه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری شلمان به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبار غربی (جنوبی)، كوچه كاووسی، پلاك ۲۷ برپاست.

1397/08/11
00:27:24
5.0 / 5
5012
تگهای خبر: عكس , گالری , مجسمه , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر