پیام هیات مدیره بنیاد اكبر رادی به مناسبت زادروز این هنرمند

پیام هیات مدیره بنیاد اكبر رادی به مناسبت زادروز این هنرمند كنكور هنر: هیات مدیره بنیاد اكبر رادی به مناسبت هفتاد و نهمین زادروز اكبر رادی پیامی را منتشر نمود.به گزارش كنكور هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد رادی، هیات مدیره بنیاد رادی متشكل از حمیده بانو عنقا، فریندخت زاهدی، آرش رادی، هادی مرزبان، فرامرز طالبی، بهروز محمودی بختیاری، شهرام كرمی و بهزاد صدیقی به مناسبت دهم مهر ماه هفتاد و نهمین زادروز اكبر رادی پیامی را منتشر نمود.
متن پیام به شرح زیر است:
«دهم مهرماه سال ۱۳۱۸ اكبر رادی رشت را، ایران را و جهان نمایشنامه نویسیِ فارسی را به ظهور خود آراست. ۶۸ سال با نجابت و خلاقیت زیست و معصومانه و محترمانه هم آسمانی شد.
اكنون یازده سال است كه ایران، اكبر رادی ندارد. یازده سال است كه ادبیات نمایشی فارسی، یكی از قلل شامخ و استوار نویسندگی خویش را در آسمان ها می جوید و یازده سال است كه دلتنگیِ حضورش در فضاهای هنری كشور بازتاب دارد. با این حال، بیش از نیم قرن است كه حضور پررنگ او را احساس می نماییم و با دو دیده دیدیم كه او مرد نكونام تئاتر ایران است كه به اعتبار همین نكونامی و اجتهاد حضرت سعدی، نمیرد هیچگاه.
امتداد حیات او را از این پس در خوانش و اجرای آثارش خواهیم دید و زادروز معنوی او را همواره پاس خواهیم داشت. تولد او، تولد نجابت و مهربانی است؛ آن چه جامعه ما بدان سخت محتاج است. درود بر او كه آمدنش به تئاتر ایران بسیار افزود و چون اویی را رفتن نیست«. عكس كنار خبر از بهنام صدیقی است.

1397/07/10
14:33:28
5.0 / 5
4642
تگهای خبر: اجرا , تئاتر , رمان , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر