حمله تروریستی اهواز برای خدشه به امنیت ملی انجام شد

حمله تروریستی اهواز برای خدشه به امنیت ملی انجام شد كنكور هنر: بوشهر- مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر اظهار داشت: كشتار بی رحمانه مردم بیگناه اهواز توسط گروه های تروریستی وابسته به بیگانگان با هدف خدشه وارد كردن به امنیت، اتحاد، همبستگی و انسجام ملی و تمامیت ارضی انجام شده است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام عباس دشتی روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی اضافه كرد: این حادثه تروریستی نشان داد انقلاب اسلامی ایران، باگذشت نزدیك به چهار دهه از حیات پرفراز و نشیب خود، همچون دهه ۱۳۶۰، مورد طمع و آماج اقدامات تروریستی و كور بدخواهان و دشمنان داخلی و خارجی قرار دارد.
وی بیان كرد: امام حسین (ع) با حركت خود تحریف ها را زدود و اسلام ناب را احیا كرد و سبب بقای آن و مفاهیم دقیق ارزش های انسانی شد.
دشتی اظهار داشت: امروز حضور پرشور مردم بخصوص جوانان و دانشجویان كه تربیت شده مكتب سید الشهدا (ع) هستند در مراسم عزاداری امام حسین (ع) به استكبار ثابت كرده است كه فشار بر این ملت بی فایده است.
وی افزود: ملت ایران در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در راه دین هزینه كرده و امروز هم در سایه وحدت و یكپارچگی و تأسی از قیام عاشورا در مقابل دشمنان مقاومت خواهد نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: جامعه دانشگاهی باید با استفاده مطلوب از تمامی ظرفیت ها به رشد و توسعه مؤلفه های فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشد.
سعید كشمیری اضافه كرد: ماموریت اصلی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر تولید و كسب علم برای تأمین سلامت مردم است اما مسایل فرهنگی روح این ماموریت به حساب می آید.
وی بیان كرد: سیاست دانشگاه علوم پزشكی بوشهر در حوزه فرهنگی بر این اصل استوار است كه انجام امور فرهنگی بر عهده دانشجویان و جوانان كه پرانرژی و صاحب ذوق هستند، گذاشته شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: باهمت همكاران در معاونت آموزشی، معاونت دانشجویی و فرهنگی و حضور فعال تشكل های دانشجویی نام نویسی حضوری از دانشجویان جدید صورت گرفته است.
محمدمهدی محمدی با اشاره به پوشش كامل اسكان دانشجویان اضافه كرد: با افزایش تجهیزات رفاهی لازم هفت خوابگاه در قالب دولتی، اجاره ای و مشاركتی اسكان دانشجویان متقاضی را پوشش 100 درصدی می دهند.
وی افزود: با افزایش فضای فیزیكی و سالن غذاخوری و راه اندازی مجدد سلف سرویس بعد از اضافه شدن تجهیزات نیمه صنعتی، تغذیه دانشجویان به شكل مطلوب تری انجام می گردد.
محمدی افزود: شركت در برنامه های تربیت بدنی، امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه تكمیل كننده آموزش دانشجویان و زمینه ساز تقویت مهارت های اجتماعی آنان است كه با دستور و حمایت رئیس دانشگاه برخی تجهیزات و زیرساخت های لازم در این زمینه ارتقا یافته است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اظهار داشت: برنامه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و سیاسی درچهارتشكل دانشجویی در چارچوب مقررات و قوانین دانشگاه و باهمت دانشجویان در روزهای مختلف سال به اجرا درمی آید.
محمدی اضافه كرد: كارگاه های علمی و آموزشی دانشجویان در دانشكده های مختلف با 14 انجمن علمی توسط دانشجویان برنامه ریزی می گردد.
وی بیان كرد: 12 شورای دانشجویی، مطالبات صنفی دانشجویان در خوابگاه ها و دانشكده ها را پیگیری می كنند كه سازوكار انتخابات آن دانشجویی است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اظهار داشت: باوجود موانع و مشكلات موجود، برنامه های حمایتی از كانون ها و نشریات دانشجویی ادامه دارد.
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اظهار داشت: فرهنگ هویت یك ملت است و ارزش های فرهنگی روح و معنای حقیقی یك ملت هستند و سایر امور ذیل فرهنگ محسوب می شوند.
هدی دشتی افزود: عرصه فرهنگ عرصه تعامل و تقابل است و باید بتوانیم زمینه های مناسب رشد عقلانی دموكراسی و مهارت های ارتباطی را توسعه دهیم.
وی بیان كرد: مقوله فرهنگ تابع زمان و مكان است و شناخت عرصه و میدانی كه در آن قرارگرفته ایم برای شروع و انجام فعالیت های فرهنگی بسیار حائز اهمیت می باشد.
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر یادآورشد: ما مسئول جامعه تحت مدیریت خود هستیم ازاین رو باید از این فرصتی كه در اختیارداریم به گونه ای استفاده نماییم كه در انتها رضایت قلبی و ثمرات ارزشمندی به یادگار بگذاریم.
دشتی اضافه كرد: در سال های اخیر فعالیت های فرهنگی خوبی در دانشگاه علوم پزشكی بوشهر صورت گرفته و این دانشگاه در جایگاه قابل قبولی در این زمینه قرار دارد.
وی اظهار داشت: وجود ظرفیت های ارزشمنی همچون بسیج جامعه پزشكی، ستاد شاهد و ایثارگر و دیگر بخش های ستادی، حضور دانشجویان فرهیخته و نخبه در عرصه فرهنگی، فعالیت های اتحادیه ها، تشكل ها و كانون ها همه و همه زحمات كسانی است كه در این عرصه مسئول و متولی امر بودند.
هدی دشتی تصریح كرد: مهم ترین و اصلی ترین عناصر تربیتی و تعلیم در دانشگاه، وجود استادان پرارزش است كه تأثیرگذار بوده اند و ما آنچه بعنوان جلوه های معنوی در دانشگاه می بینیم نه به خاطر ساختار دانشگاه بلكه به خاطر حضور و وجود افراد انقلابی و متدین در محیط دانشگاهی است.
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اظهار داشت: آنچه در دانشگاه حائز اهمیت می باشد، بحث اخلاق حرفه ای و ترویج مسئولیت های اجتماعی است، توسعه اخلاق حرفه ای باید در میان دانشجویان و همكاران دانشگاه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و از جانب دیگر بحث ترویج مسئولیت های اجتماعی است كه باید در میان دانشجویان نهادینه شود.
6047/6043


1397/07/03
14:55:49
5.0 / 5
4777
تگهای خبر: اجرا , خدمات , دانشجو , دانشكده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر