90مركز رشد و نوآوری در دانشگاه علمی كاربردی كشور بوجود آمد

90مركز رشد و نوآوری در دانشگاه علمی كاربردی كشور بوجود آمد كنكور هنر: نوشهر- رئیس دانشگاه علمی كاربردی با اشاره به وجود 600 مركز علمی و كاربردی در كشور از تولید 90 مركز رشد و نوآوری در این مراكز اطلاع داد.


محمد حسین امید روز شنبه در حاشیه جلسه روسای دانشگاه های علمی كاربردی مازندران در دانشگاه علمی كاربردی نوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: هم اكنون تنها چهار مركز از 30 مركز علمی كاربردی مازندران دارای مركز رشد و نوآوری هستند كه این تعداد نسبت به میانگین كشوری پائین تر است.
وی تصریح كرد: با عنایت به فراهم بودن شرایط و مجوزها برای تولید مراكز علمی و كاربردی، استان مازندران باید در جهت تولید مراكز نوآوری و رشد گام ها بردارد.
رئیس دانشگاه علمی كاربردی كشور با اشاره به پرداخت وام 50 میلیون تومانی ارزان قیمت به مراكز رشد و نواوری اظهار داشت: مراكز رشد و نواوری با تاسیس شركت های دانش بنیان و عرضه طرح های تولیدی می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
امید با اشاره به ثبت نام 80 هزار دانشجو در مراكز علمی و كاربردی كشور اظهار داشت: هم اكنون تعداد 400 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند كه این تعداد 10 درصد كل دانشجویان كشور را تشكیل می دهند.
به گفته وی، دانشجویان این دانشگاه در 800 رشته در 2 مقطع كاردانی و كارشناسی مشغول تحصیل هستند.
امید خاطرنشان كرد: امسال برای اولین بار سطح بندی تمامی 600 مركز انجام شد و مراكزی كه در سطح یك قرار دارند از امتیازهای دریافت تسهیلات ویژه برخوردار می شوند.
رئیس دانشگاه علمی كاربردی كشور اظهار داشت: تابحال هیچ مركزی از این دانشگاه موفق به قرار گرفتن در سطح یك نشده است.
وی با اشاره به سطح مراكز علمی و كاربردی مازندران تصریح كرد: تنها 2 مركز علمی كاربردی مازندران در سطح 2 قرار گرفتند و این درحالی است تعداد مراكز سطح 2 كشور 17 دانشگاه است.
رئیس دانشگاه علمی كاربردی كشور از پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علمی كاربردی كشور در آینده نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به دریافت مجوزها، برنامه ریزی برای جذب دانشجوی خارجی در استان های مرزی در حال انجام می باشد.
وی اضافه كرد: هم اكنون در حال بازاریابی برای پذیرش دانشجوی خارجی بخصوص در استانهای همچون خوزستان، كرمانشاه وكردستان هستیم تا بتوانیم دانشجویان را از كشور عراق، افغانستان و كشورهای آسیای میانه پذیرش نماییم و در این راستا حتی 2 مركز ویژه با امكانات لازم برای آنها در نظر گرفته شده است.
در استان مازندران 35مركز علمی و كاربردی وجود دارد.
/1295/ 1602/1899


1397/06/19
14:41:48
5.0 / 5
4232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر