از ابتدای سال تحصیلی

6 رشته جدید در دانشگاه علمی كاربردی اصفهان راه اندازی می گردد

6 رشته جدید در دانشگاه علمی كاربردی اصفهان راه اندازی می گردد كنكور هنر: اصفهان - رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان اصفهان اعلام نمود: 6 رشته تخصصی جدید، در مقطع كاردانی و كارشناسی آموزش برای سال تحصیلی پیش رو در مراكز آموزشی این دانشگاه راه اندازی می گردد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، سیدحسن قاضی عسگر، عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران، این رشته ها را بازی سازی كامپیوتری، هوانوردی، امور نمایشگاهی، آمادگی جسمانی، صنایع چوب و صنایع غذایی عنوان نمود.
وی افزود: تمامی این رشته ها بر اساس مهارت آموزی خواهد بود و تلاش شده مباحث نظری جای خویش را به مطالب كاربردی و فنی دهد.
به گفته او دانشگاه جامع علمی كاربردی استان اصفهان برای سال تحصیلی جدید در 164 كد رشته، دانشجو خواهد پذیرفت و جمع دانشجویان آن از ابتدای مهرماه به افزون بر 24 هزار نفر خواهد رسید.
وی همینطور از برگزاری چهاردهمین جشنواره قرآن و عترت به میزبانی اصفهان اطلاع داد و اضافه كرد: این جشنواره 3 تا 5 مهرماه برای دانشجویان، كاركنان و مدرسان سراسر كشور شاغل در این دانشگاه برگزار می گردد.
او افزود: تفسیر، ترتیل، حفظ قرآن، تواشیح، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه همچون موضوعها و بخشهای این جشنواره به حساب می آید.
قاضی عسگر خاطرنشان كرد: این دانشگاه در 6 هزار كد رشته پذیرش دانشجو دارد و تنها دانشگاهی است كه توانسته در 25 سال فعالیت بالغ بر 800 شغل را بصورت رشته دانشگاهی درآورد و آموزشهای در رابطه با آن را را در 600 مركز آموزشی عرضه نماید.
وی تصریح كرد: با اجرای شیوه های جدید آموزشی در این دانشگاه كه الگوی آن از كشورهای اروپایی همچون آلمان گرفته شده، ارتباط این دانشگاه با صنایع افزایش خواهد یافت و دانشجویان بخشی از زمان تحصیل خویش را در مجموعه های تولیدی، خدماتی، كشاورزی و صنعتی خواهند گذارند.
رییس دانشگاه علمی كاربردی استان اصفهان درباره حمایت مالی از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی كاربردی هم اظهار داشت: وام 50 میلیونی با كارمزد 2درصد برای دانشجویانی كه در مركز نوآوری دانشگاه مبادرت به تاسیس شركت نمایند، اعطا می گردد.
او افزود: در كشورهای پیشرفته حدود 70 درصد از آموزش ها بصورت فنی و حرفه ای و مهارتی است، اما در ایران تنها 30 درصد از آموزشهای رنگ و بوی مهارتی و حرفه ای دارد و بیشتر نظری و نظریه است.
قاضی عسگر چاره كاهش بیكاری را بهبود سیستم آموزشی مهارتی ارزیابی كرد و اضافه كرد: تنها راه كاهش بیكاری برقراری سیستم آموزشی مهارتی در كشور و توجه به این رشته هاست.
دانشگاه علمی و كاربردی در استان اصفهان 43 مركز دارد و حدود 17 هزار و پانصد دانشجو و 3 هزار مدرس در آنها مشغول به فعالیت هستند.
شمار دانشجویان دانشگاه علمی و كاربردی در سراسر كشور حدود 400 هزار نفر است.
ت / 6020 / 1339


1397/05/18
18:47:21
5.0 / 5
4389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر