رساله های دكتری به سمت رفع مشكلات جامعه سوق می یابد

رساله های دكتری به سمت رفع مشكلات جامعه سوق می یابد كنكور هنر: ارومیه- رییس دانشگاه ارومیه با تاكید بر اینكه دانشگاه باید به سمت رفع مشكلات جامعه قدم بردارد، اظهار داشت: رساله های دكتری دانشگاه ارومیه به سمت رفع بحران ها و مشكلات جامعه سوق می یابند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، رحیم حب نقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینكه سالانه بیش از 400 رساله دكتری در دانشگاه ارومیه دفاع می شود، بیان كرد: اگر هر كدام از آنها به یك مانع و معضل جامعه در هر عرصه ای بپردازد، خیلی از مشكلات كشور مرتفع می گردد.
وی با اشاره به اینكه نیاز محوری باید اولویت پژوهش ها، رساله ها و مقالات باشد، اضافه كرد: مسئولان و دستگاه های اجرایی مسیر ورود دانشگاه به حل مشكلات اجتماعی را هموار كنند.
'حب نقی' با اشاره به تحصیل بیش از 4.5 میلیون دانشجو در كشور، اظهار داشت: تولید اشتغال برای تمامی این تعداد نفر از جانب دولت امكان پذیر نیست و در همین راستا باید دانشجویان به سمت كسب و كارهای نوین هدایت شوند.
وی تولید شركت های دانش بنیان را در تغییر مسیر الگوی اشتغال زایی در كشور ضروری دانست و اظهار داشت: پشتیبانی از شركت های دانش بنیان یكی از برنامه های راهبردی دانشگاه ارومیه در پشتیبانی از علم، تجاری سازی دانش و فعالیت كاری جوانان است.
رییس دانشگاه ارومیه به فعالیت چشمگیر مركز رشد این دانشگاه اشاره نمود و اضافه كرد: این مركز برای ایده هایی كه قابلیت انبوه سازی داشته باشد، تاسیس شركت كرده و از صاحبان شركت ها، حمایت مالی و معنوی می كند.
وی در ارتباط با جایگاه دانشگاه ها در تحقق اقتصاد مقاومتی، بیان كرد: نقشی كه در اقتصاد مقاومتی برای وزارت علوم تعریف شده، افزایش ارتباطات بین المللی است.
وی افزود: در همین راستا دانشگاه ارومیه با كشورهای آلمان، بلژیك و تركیه تفاهم نامه هایی را برای انجام پروژه های علمی مشترك و تبادل استاد و دانشجو امضا نموده است.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا دانشگاه ارومیه بیش از 25 هزار دانشجو، كارمند و عضو هیات علمی دارد.
3214/3072


1397/05/07
14:58:55
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر