معاون وزیر علوم

مجوز جدید تولید مراكز آموزشی صادر نمی گردد

مجوز جدید تولید مراكز آموزشی صادر نمی گردد كنكور هنر: شهركرد- معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه به هیچ وجه مجوز تولید مركز آموزشی جدید صادر نمی گردد، اظهار داشت: توسعه كیفی رشته ها، جایگزین رشد كمی دانشگاهها شده است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر شامگاه سه شنبه در كارگروه آموزش و پژوهش چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: توجه به مهارت افزایی، انطباق رشته های تحصیلی با شرایط كشور، پشتیبانی از بخش خصوصی و صرفه جویی همه جانبه از دیگر سیاست های این وزارتخانه است.
وی با اشاره به اینكه بدنبال مدیریت منطقه ای مراكز آموزشی هستیم، اظهار داشت: با اجرای این برنامه، امور مراكز آموزشی متناسب با ظرفیت های هریك از مناطق پیگیری می گردد.
شریعتی نیاسر با اشاره به حمایت وزارت علوم از رشته های فنی حرفه ای خاطرنشان كرد: این وزارتخانه بیشترین مجوزهای رشته محل را به فنی حرفه ای مختص كرده است.
حمایت میرزاده سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم در این نشست بر توزیع منطقه ای رشته های دانشگاهی تصریح كرد و اظهار داشت: نباید همه رشته ها در تهران متمركز باشد، چونكه تهران فقط مركز ایران است نه همه ایران، از همین رو باید به ظرفیت سایر مناطق كشور هم توجه داشت.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و آموزش عالی هم در این نشست تصریح كرد: ماموریت این نهاد ارتقای خدمات متناسب با كرامت دانشجویان است و در سالهای اخیر اقدامات بیشماری در این حوزه انجام گرفته است.
ذوالفقار یزدانمهر از رشد 25 تا 500 درصدی وام های دانشجویی طی سه سال اخیر اطلاع داد و اظهار داشت: 21 نوع وام به دانشجویان عرضه شده و نرخ وام را توانسته ایم، افزایش دهیم.
وی همینطور از انعقاد تفاهم نامه ای با فنی و حرفه ای در ارتباط با پشتیبانی از كارگاه های مهارت محور در دانشگاه های كشور اطلاع داد و اضافه كرد: این برنامه در 30 مركز دانشگاهی بزودی اجرا می گردد.
اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و تعدادی از معاونان و مدیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور بررسی و دسته بندی مشكلات آموزشی و فرهنگی چهارمحال و بختیاری به مدت 2 روز در شهركرد حضور دارند.
7363/6021


1397/04/29
23:21:16
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: اجرا , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر