بررسی اهداف طرح ولایت دانشجویی

بررسی اهداف طرح ولایت دانشجویی كنكور هنر: قزوین- دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی كشوری در جهت لزوم تحكیم بنیان های اندیشه ای دانشجویان مومن و انقلابی و حضور فعال و اثر گذار در میدان جنگ فكری و فرهنگی در استان قزوین در حال برگزاری است


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، با عنایت به تاكیدات مقام معظم رهبری نسبت به تقویت بنیه فكری دانشجویان انقلابی در كارزار اندیشه ای و هجمه بیش از پیش اندیشه های بیگانه، ضرورت فراگیری اندیشه اسلامی در بین آحاد جوانان و دانشجویان ایران اسلامی اجرای طرح ولایت دانشجویی را ضروری كرده است.
از آنجا كه اسلام ناب مبتنی بر قرائت حضرت امام خمینی (ره )عصاره و خمیرمایه انقلاب اسلامی ایران را شكل می دهد، به منظور شناخت مبانی نظری انقلاب اسلامی، آشنایی با منظومه فكری-اعتقادی اسلام اهمیت مضاعف دارد.
اﯾﻦ دوره در استان قزوین به 10مدت روزﺑﺮای ﺟﻤﻌﯽ از برادران و خواهران دانشجوی بسیجی مقطع كارشناسی با بهره گیری از استادان فاضل و برجسته كشور ادامه دارد.

* مهمترین هدف طرح ولایت بسیج دانشجویی دفاع از ارزشهای اسلامی است
مسوول سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین اظهار داشت: مهمترین هدف از اجرای طرح ولایت بسیج دانشجویی دفاع از اصول و ارزشهاو آشنا كردن جوانان با اندیشه های ناب اسلامی است.
مهدی برزگرافزود: این طرح در استان قزوین تا 29تیر ماه سال جاری در دانشگاههای بین المللی امام (ره)، علوم پزشكی، پیام نور و آزاد اسلامی شهر قزوین برگزار می گردد
وی تصریح كرد: دانشجویان شركت كننده در این دوره شامل 200 دانشجوی پسر و 200 دانشجوی دختر هستند كه در دانشگاه های استان قزوین مبانی مختلف اعتقادی، بصیرتی، معرفتی، تربیتی، اخلاقی و مهارتی را فرا خواهند گرفت.
وی خاطرنشان كرد: برگزاری دوره های طرح ولایت در طول چند دوره از آثار و بركات مثبتی برخوردار بوده و با عنایت به تاكیدهای مقام معظم رهبری بر استمرار اجرای این طرح، همه ساله شاهد استقبال پر شور دانشجویان برای حضور در این طرح آموزشی و فرهنگی هستیم.
برزگر، عمق بخشی معنوی، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی در میان جوانان دانشجو را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان نمود و اظهار داشت: طرح ولایت برای مقابله با تهاجم فرهنگی است كه با حضور استادان و صاحب نظران كشوری و استانی جهت رفع هرگونه ابهام و شبهات دینی، مذهبی و اعتقادی در قالب كارگاه و كرسی های آزاداندیشی و همایش های مختلف و كلاس های اخلاقی، معرفتی و روشنگری برگزار می گردد.
مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با اشاره به اینكه در این دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی در كنار آشنایی با فضای مجازی و سواد رسانه مورد توجه جدی قرار دارد، اظهار داشت: برگزاری برنامه های ورزشی و دیدار با خانواده شهدا، شركت در نماز جمعه، كوه پیمایی و برگزاری كرسی های آزاداندیشی، مطالبه گری از مسئولان استان بخصوص نمایندگان مجلس در طول این دوره برای دانشجویان در كنار آموزش كارهای گروهی و تشكیلاتی از دیگر بخش های دهمین دوره طرح ولایت استانی خواهد بود.
برزگر خاطرنشان كرد: در طول دوره طرح ولایت 14 نفر از اساتید حوزه علمیه استان و موسسه علمی پژوهشی حوزه علمیه قم و چند نفر از مربیان برای تحلیل مباحث سیاسی و اجتماعی روز جامعه و آموزش های اعلام شده با بسیج دانشجویی مشاركت خواهند كرد.
وی با اشاره به اینكه نفرات برتر طرح ولایت دوره گذشته در طرح ولایت كشوری شركت خواهند كرد، تصریح كرد: این دوره با حضور60 نفر از دانشجویان دختر و پسر از اول مردادماه تا 15 شهریور به مدت 45 روز در مشهد برگزار می گردد.

* طرح ولایت اعتلای معرفتی و اخلاقی دانشجویان را به دنبال دارد
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره ) استان قزوین هم اظهار داشت: طرح ولایت مورد تاكید مقام معظم رهبری بوده و پیام های ارزشمند ای را هم به همراه خواهد داشت و اجرای آن اعتلای معرفتی و اخلاقی دانشجویان را به دنبال دارد.
دكتر ابوالحسن نائینی اضافه كرد: مهمترین هدف اجرای این طرح یادآوری و تاكید بر آرمان ها و خواسته های انبیاء الهی و نهادینه كردن آنها در جامعه اسلامی است.
ی اظهار نمود: آشنایی دانشجویان با تهاجم فرهنگی دشمن، اطلاع و آگاهی از دسیسه ها و توطئه های دشمنان نظام و آشنایی با رسالت و ماموریت های بسیج از مهمترین اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.
دكتر نائینی تصریح كرد: با برگزاری دوره های طرح ولایت، زمینه مناسب برای گسترش مباحث معرفتی، بصیرتی، مهارتی و تربیتی و تقویت روحیه معنوی در میان دانشجویان تولید می گردد.

* طرح ولایت یك جهش علمی ومعرفتی در دانشجویان تولید می كند
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: طرح ولایت یك دوره فرهنگی است كه از مبانی اندیشه های اسلامی و بنیادی سرچشمه می گیرد و در طول سال های برگزاری توانسته یك جهش علمی و معرفتی در دانشجویان تولید كند.
آیت الله علی اسلامی با اشاره به اینكه این طرح آمیزه ای از علم، ایمان، تفكر و عاطفه است، اظهار نمود: امروز دشمنان باورهای دینی و انقلابی ما كه الهام گرفته از مكتب اسلام است را مورد هدف قرار داده اند ازاین رو باید هوشیار باشیم.
وی اظهار نمود: اجرا وبرنامه ریزی فعالیت های فرهنگی، قرآنی و ولایی ازجمله شیوه های مقابله موثر با هجمه های دشمن است كه برگزاری طرح ولایت یكی از نمونه های بارز طرح های فرهنگی برای جوانان است.
وی خاطرنشان كرد: برگزاری دوره های طرح ولایت در طول چند دوره آثار و تبعات مثبتی دارد و با عنایت به تاكیدهای مقام معظم رهبری بر استمرار اجرای این طرح، همه ساله شاهد استقبال پر شور دانشجویان برای حضور در این طرح آموزشی و فرهنگی در جهت تقویت بنیه فكری و اعتقادی هستیم.
نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری به دانشجویان شركت كننده در این طرح تصریح كرد تا این دوره را غنیمت شمرده و مبانی فكری، فرهنگی وعقیدتی خویش را ارتقا دهند، چون كه اصل فرهنگ سازی از همین دانشگاهها باید آغاز شود.
استان قزوین دارای بیش از 120هزار دانشجو است.
7390/6012


1397/04/26
14:34:33
5.0 / 5
4714
تگهای خبر: اجرا , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر