رییس سازمان سنجش آموزش خبر داد

تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 98

تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 98 كنكور هنر: تهران- رییس سازمان سنجش آموزش كشور از قطعی شدن میزان و نحوه تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 98 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اطلاع داد و اظهار داشت: این مصوبه در جهت اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو است.


ابراهیم خدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: برپایه رای كمیته سنجش و پذیرش دانشجو، میزان سوابق تحصیلی دانش آموزان در امتحانات نهایی برای آزمون سراسری سال آینده ۳۰ درصد خواهد بود.
وی اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش كشور دروسی را كه روی سوابق تحصیلی دانش آموزان اثرگذار است بر مبنای بررسی های كارشناسی شده به كمیته سنجش و پذیرش دانشجو ارائه كرده است.
رییس سازمان سنجش آموزش كشور اضافه كرد: عناوین و تعداد دروس باید در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شود و بعد از تصویب اطلاع رسانی می گردد.
وی با تاكید بر اینكه امتحانات نهایی در خرداد ماه سال آینده برگزار و برای پایه دوازدهم عناوین دروس اعلام می شود، خاطرنشان كرد: ضرایب دروس كنكور برای درس های متناظر امتحانی یكسان خواهد بود و تغییری نخواهد داشت.

** گردهمایی مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه ها برگزار می شود
بیست وششمین گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های سراسر كشور روزهای ۲۵ و ۲۶ تیرماه در دانشگاه تهران برگزار می گردد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از دانشگاه تهران، گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های سراسر كشور با شعار «عزتمندی و توانمندسازی» در دانشگاه تهران برگزار می شود.
در این مراسم از دانشجویان شایسته جشنواره ملی ایثار هم تقدیر خواهد شد.

** برپایی ضیافت اندیشه دانشجویی دانشگاه پیام نور در تابستان ۹۷
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور، جزئیات طرح ضیافت اندیشه دانشجویی دانشگاه پیام نور در تابستان ۹۷ را شرح داد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از دانشگاه پیام نور، حجت الاسلام سید محمود نبوی اظهار داشت: طرح ضیافت اندیشه دانشجویی ۹۷ شامل برنامه های آموزشی، فرهنگی و معنوی است و توسط دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور با همكاری گروه معارف و معاونت آموزشی دانشگاه برگزار می گردد.
وی درمورد نحوه ثبت نام دانشجویان در این طرح اظهار داشت: دانشجویان جهت شركت در این طرح باید به دفاتر نهاد استانی پیام نور مراجعه نموده و طبق برنامه اعلام شده توسط دفاتر نهاد(به صورت حضوری یا رجوع به سایت) ثبت نام كنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور با اشاره به واحدهای درسی خودخوان دانشگاه پیام نور در تابستان و منع عرضه دروس معارف به صورت خودخوان، اضافه كرد: گذراندن واحدهای درسی معارف در تابستان صرفا با استفاده از ضیافت اندیشه كه توسط نهادهای استانی پیام نور برگزار می شود، امكان پذیر است.
وی درمورد اعلام نمرات هم تصریح كرد: نمرات اعلام شده از سوی دفاتر نهاد استانی پیام نور، توسط آموزش استان و كاربر ارشد در سامانه گلستان ثبت خواهد شد و دانشجویان می توانند با استفاده از این سامانه از نتایج خود آگاه شوند.
نبوی افزود: دانشجویان مجاز هستند بین ۲ تا ۴ واحد از دروس معارف را در این طرح دریافت كرده و نسبت به سایر واحدهای درسی تا سقف ۸ واحد طبق مقررات دانشگاه عمل كنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور درباره شهریه این دروس خاطرنشان كرد: دفاتر نهاد بر مبنای مصوبه هیات رئیسه، جهت تامین هزینه های اجرای دوره حضوری و غیرحضوری، بخشی از هزینه ها را در قالب شهریه از دانشجویان دریافت می كنند.
وی اضافه كرد: برای ثبت نمرات طرح ضیافت در سامانه گلستان، دانشجویان موظف به پرداخت ۵۰ درصد شهریه ثابت و ۱۰۰ درصد شهریه متغیر هستند.
نبوی اظهار داشت: اگر دانشجویی بعد از شركت در طرح ضیافت نمره لازم را كسب نكرده و یا جهت ثبت نمره به آموزش رجوع نكند، موظف به پرداخت شهریه نیست. ازاین رو می تواند پرداخت شهریه را تا زمان ثبت نمرات به تاخیر بیاندازد.

** اعلام جزئیات آزمون عملی گروه هنر كنكور
زمان و مكان برگزاری آزمون عملی و طراحی رشته های تحصیلی دارای خاص گروه هنر كنكور ۹۷ برای داوطلبان واجد شرایط اعلام گردید. توزیع كارت آزمون از ۹ مرداد آغاز می گردد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، زمان و مكان برگزاری آزمون عملی و طراحی رشته های تحصیلی نقاشی، ارتباط تصویری، كاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس، طراحی صنعتی، كتابت و نگارگری، ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسكی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه سازی و عكاسی در كنكور ۹۷ اعلام گردید.
متقاضیان مجموعه رشته ­های تحصیلی گروه آزمایشی ­هنر شامل این ۱۲ رشته در كنكور ۹۷ كه دارای آزمون عملی هستند باید در آزمون های عملی شركت نمایند.
آزمون عملی منحصراً از داوطلبان گروه آزمایشی هنر كه در جلسه آزمون (بعدازظهر پنجشنبه ۷ تیر ۹۷) حاضر بودند و پس از آزمون سراسری (از تاریخ ۹ تا ۱۵ تیر ۹۷) علاقه­ مندی خویش را با پرداخت هزینه آزمون عملی و طراحی رشته ­های تحصیلی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام نموده اند به عمل خواهد آمد.
داوطلبانی كه متقاضی آزمون عملی و طراحی این ۱۲ رشته تحصیلی شده اند، درصورت تمایل لازم است بعد از اعلام نتایج اولیه با عنایت به دوره هایی كه برپایه كارنامه در آن مجاز به انتخاب رشته شده اند، با رجوع به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش در زمان مقرر نسبت به انتخاب كدرشته محل های تحصیلی مربوط در فرم انتخاب رشته این آزمون از اولویت ۱ تا ۱۵۰ و در هر اولویتی كه علاقه دارند اقدام نمایند.
متقاضیانی كه نسبت به واریز هزینه آزمون عملی خود اقدام نموده اند باید در زمان اعلام شده كارت آزمون عملی و یا طراحی خویش را پرینت كرده و طبق آدرس مندرج در كارت ورود به جلسه آزمون عملی برابر زمان و مكان مندرج در پرینت كارت عملی خود اقدام نمایند.
تبصره: آن دسته از داوطلبانی كه با عنایت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی، متقاضی دو مجموعه از رشته ­های تحصیلی مربوط شده­ اند باید به منظور شركت در هر یك از مجموعه ­های ذیربط نسبت به پرینت كارت برای هر مجموعه اقدام نمایند.
آزمون های عملی و طراحی و درس تخصصی هر رشته قابل تمدید، تكرار و یا برگزاری آن بصورت انفرادی برای هیچ داوطلبی و تحت هیچ شرایطی میسر نیست.
حضور داوطلب در حوزه نیم ساعت پیش از ساعت شروع آزمون الزامی است.
داوطلبانی كه متقاضی این رشته ها بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در موعد مقرر اقدام نموده و به هردلیل موفق به دریافت كارت ورود به جلسه آزمون عملی و یا طراحی از سایت سازمان سنجش نشده اند باید با به همراه داشتن رسید پرداخت هزینه، دو قطعه عكس و كارت شناسایی معتبر، در ایام دریافت كارت شركت­ در­ آزمون به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص در شهرستان محل برگزاری آزمون (آدرس های اعلام شده) و برپایه برنامه زمانی­ اعلام شده، رجوع كنند.
علمی**9187**


1397/04/24
14:41:23
5.0 / 5
4868
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر