نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

تكیه بر پژوهشهای كاربردی گره گشای مشكلات جامعه است

تكیه بر پژوهشهای كاربردی گره گشای مشكلات جامعه است كنكور هنر: اراك - نماینده ولی فقیه در استان مركزی اظهار داشت: تكیه بر پژوهش های كارشناسی و كاربردی گره گشای مشكلات لایه های مختلف جامعه است و دانشگاه ها در تقویت جایگاه پژوهش رسالت مهمی برعهده دارند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز پنجشنبه در جمع كاركنان دانشگاه فرهنگیان اراك، اضافه كرد: هر ایده و نظریه پردازی كه با هدف حل مشكلات و تقویت بنیه علمی و فناوری كشور از جانب دانشگاهیان عرضه شود قابل تقدیر است و باید در بخش های مختلف جامعه به كار گرفته شود.
وی افزود: نخبگان دانشگاهی باید اثربخشی تولیدهای علمی را در جامعه بیشتر كنند و دانشجویان در تحقیقات باید نگاهی كاربردی و منطبق با نیازهای روز جامعه داشته باشند.
امام جمعه اراك بر تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت هم تصریح كرد و اظهار داشت: درحالی كه چرخه علم وفناوری مبنای خیلی از فعالیت هادر جامعه است، راهبری مسیر توسعه استان مركزی هم با مشاركت و تعامل همه جانبه جامعه دانشگاهی و صنعتی امكانپذیر است.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: نقش دانشگاه ها و مراكز علمی در ترویج آموزه های دینی و ارزش های والای انقلابی هم تاثیر گذار است و باید از این ظرفیت در جهت هدایتگری نسل جوان اسلامی استفاده نمود.
نماینده ولی فقیه در استان مركزی اظهار داشت: معنویت و تقوا در دانشگاه ها باید همگام با علم و دانش گسترش یابد چون كه علم بدون تقوا نمی تواند جامعه را در راه متعالی قرار دهد.
100 هزار دانشجو در 80 دانشگاه در نقاط مختلف استان مركزی تحصیل می كنند.
3017/6013/


1397/04/23
23:53:52
5.0 / 5
4421
تگهای خبر: پژوهش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر