دانشگاه اراك توسعه پژوهش كاربردی را در دستور كار دارد

دانشگاه اراك توسعه پژوهش كاربردی را در دستور كار دارد كنكور هنر: اراك- رئیس دانشگاه اراك اظهار داشت: رسالت اصلی دانشگاه تولید علم و گسترش مرزهای اندیشه و دانش نوین است و این مركز آموزش عالی توسعه پژوهش های كاربردی را به صورت خاص دنبال می كند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، سعید حمیدی روز پنجشنبه در دومین همایش بنیاد مردمی حامی توسعه دانشگاه اراك، اضافه كرد: كشوردر عرصه اقتصادی، زیست محیطی، كمبود منابع آبی و موضوعات اجتماعی با مسائلی مواجه می باشد كه گره گشایی از این مشكلات و پاسخ به نیازهای جامعه در گرو مشاركت اصحاب اندیشه و علم در كانون های دانشگاهی و پژوهشی است.
وی اظهارداشت: چهار پژوهشكده دانشگاه اراك در بخش های مختلف فعالیت پژوهشی دارندكه سویه فعالیت های این مراكز بر تولید پژوهش های كاربردی است.
رئیس دانشگاه اراك اظهار داشت: كمبود برخی تجهیزات آزمایشگاهی و كارگاهی از چالش های جدی دانشگاه اراك است و نیروهای كارآمد دانشگاهی برای اثرگذاری علوم نظری باید از خدمات مراكز تحقیقاتی بهره مند شوند.
حمیدی اضافه كرد: كمبود امكانات خوابگاهی بخصوص برای دانشجویان دختران دانشگاه اراك از مشكلاتی است كه باید قبل از سال تحصیلی جدید حل شود چون كه با امكانات فعلی حضور 6 دانشجو در یك اتاق كیفیت آموزشی را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی تصریح كرد: 2 هزار و 800 مركز آموزش عالی در كشور دایر است كه 170 واحد با بودجه مستقیم دولت اداره می گردد و بودجه محدود توان رسیدگی مطلوب به این حوزه را نمی دهد.
رئیس دانشگاه اراك اظهار داشت: برای بالندگی مراكز دانشگاهی باید حمایت های مردمی در كنار دولت تعریف شود در غیر این صورت توسعه پایدار محقق نخواهد شد.
حمیدی اضافه كرد: ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت و كشاورزی ماموریت جدید دانشگاه اراك است تا با همكاری شركت های فناوری و مراكز رشد در جهت اهداف آموزش عالی قدم بردارد.
وی تصریح كرد: دانشگاه اراك 14 شركت دانش بنیان دارد كه در بخش های مختلف قراردادهایی را منعقد كرده است.
میزگردی با حضور مسئولان استانی با عنوان سرمایه گذاری با هدف توسعه دانشگاه اراك در حاشیه این برنامه برگزار گردید.
ساختمان اداره كل آموزش، آزمایشگاه مركزی و كارگاه آموزش تعمیرات گریبكس اتوماتیك پیشرفته دانشگاه اراك با منابع اعتباری 18 میلیارد و 500 میلیون ریال بهره برداری شد كه بخشی از این سرمایه از محل اعتبارات دانشگاه و بقیه با مشاركت خیران تامین شده است.
هفت هزار و 200 دانشجو زیر نظر 300 عضو هیات علمی در 6 دانشكده در دانشگاه اراك به تحصیل اشتغال دارند.
6991/6013/


1397/04/17
13:59:25
2.5 / 5
4541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
خدمات مجالس:
https://markaztalar.com
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر