دانش رباتیك آینده اشتغال را تهدید نمی كند

دانش رباتیك آینده اشتغال را تهدید نمی كند كنكور هنر: قزوین-استاندار قزوین اظهار داشت: برخی ها علم رباتیك را تهدیدی برای اشتغال می دانند در صورتی كه به كارگیری این دانش فرصت های شغلی بیشتری را هم در آینده بوجود می آورد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز شنبه در آئین تقدیر از مقام آوران تیم دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی ربوكاپ ژاپن كه در استانداری قزوین برگزار شد، اضافه كرد: عده ای نگرانند كه ربات ها و فعالیت های دانش بینان ممكن است در آینده جایگزین انسان ها شده و مشكل بیكاری را به وجود آورند در حالیكه از طریق دانش این علم ارزش افزوده تولید و در ادامه هم فرصت های شغلی فراوانی به وجود خواهد آمد.
وی ادامه داد: امروز در خیلی از فعالیت های نظامی و امداد و نجات ناچار به جایگزینی ربات ها به جای انسان ها هستیم تا با سرعت بیشتر اقدام به ایمن سازی جامعه نماییم.
زاهدی با اشاره به اینكه امروزه بحث اصلی و شیوه های خاص نظام های حاكم جهان در امر توسعه متفاوت هستند، خاطرنشان كرد: برخی روش ها درون زا یا برون زا بوده و هر كشوری برپایه داشته های خود تلاش دارد تا مسیر قابل قبول تری را برای دستیابی به توسعه بپیماید.
به گفته وی، توسعه نسخه جهان شمولی نداشته اما می توان از آن به عاملی برای ارتقای همه شاخص های زندگی اعم از سیاسی، اجتماعی، نظامی و فرهنگی تعبیر كرد.
وی با اشاره به اینكه دنیای امروز در ارتباط با توسعه مبتنی بر دانش و استفاده از پژوهش های علمی و به كارگیری منابع بر مبنای دانش حرف واحدی دارد، اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی نخبه در راس برنامه های توسعه كشورهای جهان قرار دارد و ایران هم به صورت طبیعی نمی تواند از این مسیر غافل بماند.
استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود اضافه كرد: با عنایت به ظرفیت و توانمندی استادان و دانشجویان خود می توان به مرحله ای رسید كه در حوزه تولید دانش در كشور حرف برای گفتن داشته باشیم و همانند سال های گذشته در مسابقات علمی مختلف همچون رباتیك موقعیت های خوبی را در دنیا برای خود تولید نماییم.
زاهدی با اشاره به اینكه وظیفه ما بهره برداری از این دانش جهت تولید انبوه در امر توسعه است، تصریح كرد: امروز دیگر جهان بدون دستیابی به علم و تنها با تاكید بر تجربه نمی تواند به زندگی خود ادامه دهد و باید برای دستیابی به آن مرزهای دانش را درنوردد.
تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در رقابت های جهانی ربوكاپ ژاپن 2018 به مقام نخست دست یافت.
6101/8054


1397/03/13
18:58:09
5.0 / 5
4512
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر