یكسان سازی در طرح های آمایشی تاثیر گذار نخواهد بود

یكسان سازی در طرح های آمایشی تاثیر گذار نخواهد بود كنكور هنر: قزوین-رئیس مركز تحقیقات سیاست علمی كشور اظهار داشت: برنامه های یكسان و یكنواخت برگرفته از الگوهای بین المللی برای طرح های آمایشی اثرگذار نخواهد بود.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، وحید احمدی روز چهارشنبه در همایش ملی آمایش علم و فناوری كه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اضافه كرد: تجربه نشان داده برای توسعه علم و فناوری باید به صورت قطع آمایش منطقه ای، ملی و علم و فناوری را داشته باشیم.
وی افزود: در برنامه ریزی برای آمایش باید ظرفیت و توانمندی های هر حوزه به صورت جداگانه مورد توجه قرار گیرد و تنها برای همان منطقه هم طراحی شود.
احمدی با تقدیر از برگزاری این همایش، ادامه داد: آمایش علم و فناوری در واقع پاسخی به احساس نیازهای موجود و تحول در مختصات فكری نظام برنامه ریزی كشور است و نگرش به آن می تواند گام نخست برای سیاست گذاری علم و فناوری مطرح شود.
به گفته وی، در این راستا تدوین سیاست های توسعه علم و فناوری كشور در دستور كار وزارت علوم قرار گرفته و مقرر است این سیاست ها تا آخر امسال در قزوین اجرایی شود.
احمدی تصریح كرد: نیازهای منطقه، مسایل فرهنگی، اجتماعی و توانمندی های مناطق باید شناسایی شده و در كنار آن از ظرفیت های نظام آموزش عالی و علم و فناوری استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه اگر مسایل و آمایش منطقه ای در سیاستگذاری های مدیریتی لحاظ نشود با مشكل مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: مبحث آمایش علم و فناوری نگرش جامع به حوزه های منطقه ای و فرامنطقه ای دارد و امیدواریم بتوانیم از خروجی این نشست ها برای توسعه علم و فناوری استفاده نماییم.
7388/8054


1397/02/20
21:14:25
5.0 / 5
4831
تگهای خبر: فناوری , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر