نایب رییس مجلس: توسعه دانشگاهی كشور نامتوازن است

نایب رییس مجلس: توسعه دانشگاهی كشور نامتوازن است كنكور هنر: تبریز - نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود 2 هزار و 700 واحد دانشگاهی در كشور اظهار داشت: این امر نشان دهنده توسعه نامتناسب و نامتوازن دانشگاهی است و بنابراین هم برای دانش آموختگان دانشگاه ها شغل وجود ندارد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، مسعود پزشكیان روز شنبه در آیین بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت روز معلم در تالار وحدت دانشگاه تبریز اضافه كرد: البته توسعه نامتناسب دانشگاه ها ریشه در گذشته دارد.
وی ادامه داد: اگر در گذشته تولید رشته، جذب دانشجو و تولید مراكز دانشگاهی با عنایت به نیاز منطقه و روز جامعه صورت می گرفت و سرمایه و انرژی كشور و جوانان در مسیر درست هدایت می شد، امروز مشكلات كمتری در جامعه داشتیم.
وی با اشاره به اینكه ارزش و مقام انسان ها با سطح آگاهی، دانایی و علم آنان سنجیده می شود، تشریح كرد: انسان های فهیم، خلاق، عالم و توانمند باعث پیشرفت و سربلندی ملت و كشور می شوند و این گونه نیروی های انسانی توانمند در دانشگاه ها یافت می گردد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هدف آفرینش انسان تصریح كرد: خداوند متعال انسان را آفرید تا جانشین وی در روی زمین باشد و علت این امر هم فهم، علم و دانایی بشر بوده است.
پزشكیان با تاكید بر اینكه تنها راه نجات كشور از مشكلات مبتلابه، حضور فعال دانشگاهیان در عرصه های مختلف جامعه است، اظهار داشت: استادان و دانشگاه ها باید برای حل مشكلات معیشتی و اقتصادی مردم راه حل ارائه نمایند زیرا هیچ مشكلی نیست كه به دست نخبگان این كشور حل نشود.
در این آیین از 27 استاد و 6 كارشناس نمونه آزمایشگاه دانشگاه تبریز تجلیل شد.
518


1397/02/16
12:28:49
5.0 / 5
5045
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر