معاون آموزشی وزارت بهداشت:

همایش آموزش علوم پزشكی هفته آینده برگزار می گردد

همایش آموزش علوم پزشكی هفته آینده برگزار می گردد كنكور هنر: تهران-معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: همایش آموزش علوم پزشكی و جشنواره شهید مطهری طی روزهای 11 تا 12 اردیبهشت ماه جاری در سالن همایش های بین المللی رازی دانشگاه ایران و همزمان با هفته آموزش علوم پزشكی برگزار می گردد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، باقر لاریجانی روز پنجشنبه در نشست خبری، زمان برگزاری هفته آموزش علوم پزشكی را هم هشتم تا سیزدهم اردیبهشت ماه در سراسر كشور اعلام نمود.
لاریجانی اضافه كرد: بیش از 2 هزار و 500 تن در همایش آموزش علوم پزشكی ثبت نام كرده اند كه از این شمار یك هزار تن، عضو هیات علمی، 500 تن، دانشجو و حدود هزارتن هم اعضای غیرهیات علمی دانشگاه های علوم پزشكی كشور به شمار می آیند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، محور این همایش را تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی بیان كرد و ادامه داد: 800 مقاله و خلاصه مقاله برای این همایش عرضه شده است كه مقالات منتخب به صورت سخنرانی كوتاه و پوستر عرضه خواهد شد.
وی اظهاركرد: در این همایش مجمع هایی برای دست اندركاران حوزه های مختلف آموزش و دوره های آموزش برای دانشجویان برگزار می گردد و امیدواریم مشاركت دانشجویان را در این سمینار بیشتر شاهد باشیم.
لاریجانی تصریح كرد: این همایش در قالب نشست های مختلف تخصصی برگزار می گردد و مسئولان انجمن های آموزش پزشكی بزرگ دنیا در این نشست ها شركت می كنند.

**نامگذاری روزهای هفته آموزش علوم پزشكی
معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: با عنایت به برخی اولویت های حوزه معاونت آموزشی هریك از روزهای هفته آموزش علوم پزشكی به موضوعی اختصاص یافته است همچون آموزش و دانشجو و آموزش و پاسخگویی اجتماعی كه یكی از ماموریت های مهم حوزه آموزش علوم پزشكی هم شناخت نیازهای جامعه و تربیت نیروی انسانی متناسب با این نیازهاست.
وی با اشاره به اینكه روز سوم هفته آموزش، آموزش وسیاستگذاری نامگذاری شده اظهار داشت: نخستین همایش سیاستگذاری در آموزش علوم پزشكی در این روز(10 اردیبهشت) برگزار می گردد و از مسئولان ارشد دانشگاه ها دعوت شده است تا بحث هایی در جهت ارتقای آموزش علوم پزشكی كشور در این همایش صورت گیرد.
لاریجانی آموزش و نوآوری را از دیگر محورهای هفته آموزش ذكر كرد و اضافه كرد: باتوجه به اینكه روز پنجم هفته آموزش مصادف با شهادت استاد شهید مطهری است این روز، آموزش و استاد نامگذاری شده است.
وی آموزش و زیرساخت را عنوان روز آخر هفته آموزش ذكر كرد و تصریح كرد: اقدامات بسیار ارزشمندی در دانشگاه های علوم پزشكی كشور برای توسعه زیرساخت های آموزشی انجام شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ابراز امیدواری كرد تا هفته آموزش و اجلاس آموزش علوم پزشكی و جشنواره شهید مطهری فرصتی برای تعامل بیشتر دست اندركاران آموزش علوم پزشكی كشور در جهت ارتقای این حوزه فراهم آورد.
به روزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی آموزشی دانشگاه های علوم پزشكی مورد حمایت قرار می گیرد
معاون آموزشی وزارت بهداشت به روند اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی اشاره و اهم برنامه های حوزه آموزش علوم پزشكی كشور را در ماه های ابتدایی سال جاری ذكر كرد.
لاریجانی، با اشاره به اینكه برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی در كنار برنامه های جاری فعالیت های اصلی دست اندركاران حوزه آموزش علوم پزشكی كشور را طی چند سال قبل تشكیل می دهد، اظهار داشت: طی ماه های آینده وقایع مهمی در دانشگاه ها همزمان با گسترش برنامه های تحول رخ خواهد داد.
وی اظهار داشت: برنامه كشور برای تربیت نیروی انسانی طی پنج سال آینده مشخص شده است و برش های منطقه ای این برنامه ها هم بزودی آماده می گردد.
وی اضافه كرد: دانشگاههای علوم پزشكی در ابتدای امسال برنامه پنج ساله خویش را در رشته های تخصصی و عمومی نهایی می كنند و تفاهم نامه هایی برای گسترش ها و مجوزهای دانشگاه ها برپایه این برآوردها منعقد خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت همینطور در بخش دیگری از سخنانش اظهاركرد: در چند روز آینده نتایج اعتباربخشی بیمارستانی به دانشگاه ها ابلاغ خواهد گردید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه كرد: در این اعتباربخشی ها دانشگاه های علوم پزشكی كه در بعضی شاخص ها با چالش هایی مواجه بوده اند باید در بازه های زمانی مشخصی اعتباربخشی شوند وامسال این بررسی مجدد درمورد این دانشگاه ها صورت خواهد گرفت.
لاریجانی اظهار داشت: امسال در مهر ماه همه دانشگاههای علوم پزشكی این آمادگی را پیدا می كنند كه تمام دروس نظریه خویش را در سایت دانشگاه علوم پزشكی مجازی قرار دهند تا دانشجویان تمام دانشگاه های علوم پزشكی كشور به اساتید سایر دانشگاه ها دسترسی داشته باشند.
وی از مركز ملی تحقیقات آموزش علوم پزشكی سخن گفت و اظهار نمود: این مركز حدود هزار پروژه تحقیقاتی را دنبال می كند و آمادگی پشتیبانی از نوآوری ها را در زمینه آموزش علوم پزشكی دارد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح كرد: امسال همه دانشگاه های علوم پزشكی، خصوصا دانشگاه های بزرگ درصدی از دانشجویان خویش را از بین دانشجویان خارجی جذب خواهند كرد. مقدمات این كار با معرفی دانشگاه ها در سایت Education Iran و اعتباربخشی بین المللی انجام شده استو این مورد در حال گسترش است.
لاریجانی همینطور از مجلس شورای اسلامی و دولت قدردانی كرد كه امسال تسهیلاتی را برای كمك به زیرساخت ها و به روز كردن تجهیزات دانشگاه ها با حمایت بانك ها عرضه كرده اند.
وی ادامه داد: با فراهم شدن مقدمات كار از دانشگاه های علوم پزشكی خواسته ایم كه از این تسهیلات برای ارتقای تجهیزات پایه ای در حوزه آموزش استفاده كنند.
سیام**9121** 1776


1397/02/08
13:11:25
5.0 / 5
4984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر