با توجه به رشد دانشجویان دختر انجام شد؛

امضای تفاهمنامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم

امضای تفاهمنامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم كنكور هنر: تهران - تفاهمنامه همكاری مشترك میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اطلاعات امروز شنبه در محل این وزارتخانه به امضا رسید.


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، این تفاهمنامه همكاری به امضای منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و معصومه ابتكار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری رسید.
با توجه به اینكه نیمی از دانشجویان وزارت علوم را دختران تشكیل می دهد این تفاهم نامه همكاری می تواند در جهت تحقق برنامه ای این دو نهاد در حوزه زنان و خانواده می تواند بسیار موثر باشد.
همچنین با این تفاهمنامه می توان برای اجرای مجموعه فعالیت ها در جهت توسعه متوازن و پایدار و نقش بی بدیل خانواده راههای موفق تری را طی كرد.
این تفاهمنامه در قالب هفت ماده است كه در آن آمده است: تحقق توسعه پایدار و متوازن مستلزم بهره گیری مطلوب از ظرفیت ها، منابع و امكانات موجود و هم بسترسازی و فراهم كردن فرصت ها و شرایط لازم توسط دستگاههای سیاستگذاری و برنامه ریزی است و در جهت تحقق بندهای ۲ و ۱۳ سیاست های كلی خانواده ابلاغیه مقام معظم رهبری و ماده ۱۰۱، ۱۰۲، ۸۰، ۶۶ و ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه و مواد منشور حقوق شهروندی این تفاهم نامه امضا شده است.
همچنین این تفاهم نامه به منظور هم افزایی و تبادل تجربیات و اطلاعات و بهره برداری از توانمندی های تخصصی و امكانات طرفین و تولید زمینه و بستر مناسب برای انتشار دانش، دانش تحقیقات دانشگاهی به سمت اولویت ها و بازشناسی نیازهای پژوهشی جامعه زنان و خانواده كه می تواند ارتقای توانمندی ها و مهارت های علمی و تخصصی زنان را در قالب توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پاسدار و متوازن به دنبال داشته باشد، منعقد و مبادله شد.
موضوع این تفاهم نامه هم توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی راهبردی و كاربردی حوزه زنان و خانواده متناسب با نیازهای موجود كشور؛ به تفكیك مناطق جغرافیایی مختلف و لایه های جمعیتی، زنان خانه دار، دانشجو، پژوهشگر، هیات علمی، كارآفرین، سرپرست خانوار، دارای معلولیت و زنان مبتلا به بیماری های خاص است.
اجتمام ** ۷۲۶۸ ** 1417 ** 1418


1396/12/27
11:57:04
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: پژوهش , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر