نایب رئیس كمیسیون آموزش مجلس :

احتمال تصویب قانون در مجلس برای مدل جایگزین كنكور

احتمال تصویب قانون در مجلس برای مدل جایگزین كنكور كنكور هنر: تهران- نایب رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه حذف كنكور ساده نیست، اظهار داشت: ممكن است مجلس با تصویب قانون جدید زمان كافی برای عرضه مدل جایگزین كنكور را برای وزارتخانه علوم فراهم كند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، داود محمدی روز شنبه با اشاره به مدت زمان قانونی برای حذف كنكور اضافه كرد: كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به صورت جدی قانون حذف كنكور را پیگیری می كند و در همین راستا از وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش خواسته تا آخر سال 97 این قانون را اجرایی كنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت علوم موظف به حذف كنكور است و در این مسیر آموزش و پرورش هم باید همه جانبه با وزارت علوم همكاری كند تا تمهیدات لازم برای اجرایی شدن این قانون اندیشیده شود.
محمدی بیان كرد: باآنكه دو وزارتخانه آموزش و علوم موظف به اجرای این قانون هستند اما واقعیت مبحث چیز دیگری است چراكه حذف كنكور ساده نیست؛ كنكور آزمونی است كه سالیان سال راه ورود دانش آموزان به دانشگاه بوده است و برای تغییر این مسیر باید تلاش بسیاری انجام گیرد و مدل مناسبی جایگزین شود.

** حذف كنكور مستلزم دقت، توجه و برنامه ریزی دقیق است
نایب رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه حذف كنكور مستلزم دقت، توجه و برنامه ریزی دقیق است، اظهار نمود: باآنكه حذف كنكور ممكن است با مشكلات و موانعی همراه باشد اما اجرای آن حتمی و مسلم است و باید صورت گیرد؛ مهم نحوه انجام و تحقق این قانون است.
محمدی ادامه داد: اعتبار علمی بعضی از دانشگاه های كشور بالاست و بنابراین رقابت شدیدی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد؛ برای مرتفع ساختن این مشكلات باید برای طراحی مدل جایگزین كنكور برنامه ریزی درست و علمی صورت گیرد.
وی تصریح كرد: كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همكاری های لازم را با وزارتخانه های مربوطه انجام می دهد تا بتوان این قانون را اجرایی كرد؛ اجرای این قانون به كار كارشناسی دقیقی نیاز دارد تا موانع آن بررسی شود و به كمیسیون اطلاع داده شود تا بتوان راهكاری برای آن یافت؛ ممكن است مجلس با تصویب قانون جدید زمان كافی برای عرضه مدل جایگزین كنكور را برای وزارتخانه علوم فراهم كند.
به گزارش خانه ملت، نایب رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه اگر وزارت علوم نتواند این قانون را اجرایی كند باید به نمایندگان مجلس پاسخ دهد، بیان كرد: این وزارتخانه باید موانع اجرایی شدن این قانون را بیان كند؛ بطور قطع مجلس در مرتفع ساختن موانع این مسیر به این وزارتخانه كمك خواهد نمود تا زمینه اجرا آن فراهم گردد.
فراهنگ*3061*1823


1396/12/06
14:32:52
5.0 / 5
4805
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر