امام جمعه بیرجند: مشكلات جامعه نتیجه فاصله گرفتن از اسلام است

امام جمعه بیرجند: مشكلات جامعه نتیجه فاصله گرفتن از اسلام است كنكور هنر: بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند اظهار داشت: اختلاس ها، بی عدالتی ها و سوء استفاده ها از بیت المال نتیجه فاصله گرفتن از اسلام است چون از اسلام دم زده می گردد اما عمل نمی گردد.


به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی كشور با اشاره به اینكه این شورا مهمترین مسئله در كشور است اضافه كرد: همان گونه كه اعضای بدن انسان در كارها با هم متحد و فعال می باشند و خویش را با مغز تنظیم می كنند، شورای عالی انقلاب فرهنگی هم باید تمام مصوباتش ضمانت اجرایی داشته باشد و اجرا شود.
وی با اشاره به اینكه هنوز نسبت به آنچه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب می گردد با آنچه كه در كشور اجرایی شده فاصله بسیاری وجود دارد اظهار داشت: اگر این فاصله نمی بود، الان باید شرایط بهتری می داشتیم.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینكه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در صحنه علم و پیشرفت ها و مدیریت ها به خوبی تفهیم، اجرا و بعد نظارت شود اظهار داشت: اگر نظارت لازم بر اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گیرد، نتیجه آن در مراحل بعدی به خوبی نشان داده خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه سند اسلامی شدن دانشگاه ها سرنوشت آینده جامعه را رقم می زند اظهار نمود: اسلامی شدن یعنی اینكه تعهد، تفكر و التزام اسلامی در دانشگاه ها مهم شمرده شود و شكل بگیرد.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی خاطرنشان كرد: فرهنگ مسئله اصلی در هر كشور و جامعه ای است، چراكه انسان یك موجود فرهنگی است و می تواند به ما جهت دهد.
وی با تاكید بر فرهنگ سازی كارآفرینی توسط دانشجویان اظهار داشت: باید فرهنگ سازی شود كه یك دانشجو پس از تحصیل به جای منتظر شغل دولتی ماندن، خودشان اشتغال تولید می كنند و كارآفرین می شوند.
وی دانشجویان و قشر تحصیلكرده جامعه را ذخایر كشور دانست و بیان كرد: متاسفانه در بعضی موارد این بی توجهی به فرهنگ كار سبب می گردد كه بعضی از نخبه های تحصیلكرده ما یا به خارج از كشور بروند یا اینكه ناراضی بمانند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینكه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی خوب است اما چقدر عمل شده است؟ اضافه كرد: بعضی از اساتید دانشگاه و افرادی كه در امر تعلیم و تربیت كشور دخیل هستند، به جای اینكه در كلاس درس به وظیفه خود عمل كنند، آغاز به منفی گویی می كنند كه این نتیجه كوتاهی هایی است كه در موقع جذب صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینكه قوانین كشور حساب شده و كامل است، اظهار داشت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی پرارزش و حساب شده است؛ اما در عرصه اجرا و میدانی كم می آوریم.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به برخی مشكلات موجود در كشور و نارضایتی برخی مردم از عملكرد مسئولان و در نتیجه نفود و سوء استفاده دشمن از این موضوعات اظهار داشت: روسای قوای سه گانه با همدیگر برای حل مشكلات كشور جلسه می گذارند اما در آن فقط مشكلات را بازگو می كنند، چه كسی جز همین مسئولان باید این مشكلات را حل كند؟
وی با اشاره به اینكه قوای سه گانه محصول همین دانشگاه و حوزه هستند اضافه كرد: باید هر كجا در زمینه مسائل فرهنگی كوتاهی كردیم، استغفار نماییم.
دریافت و انتشار: رسول محمدحسنی
3028


1396/11/06
18:07:37
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر