معاون وزیر علوم خبر داد:

استقرار 40 درصد دانشجویان كشور در خوابگاه های استیجاری

استقرار 40 درصد دانشجویان كشور در خوابگاه های استیجاری كنكور هنر: تربت حیدریه - ایرنا - معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان كشور اظهار داشت: 40 درصد دانشجویان كشور به تناسب شرایط منطقه ای نیازمند امكانات رفاهی و خوابگاهی هستند كه تابحال این نیاز با كمك خوابگاه های استیجاری و خیرساز پوشش داده شده است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، مجتبی صدیقی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از امكانات و مراكز تحقیقاتی دانشگاه تربت حیدریه در گفت وگو با خبرنگاران اضافه كرد: به صورت غالب در شروع سال تحصیلی 10 درصد دانشجویان در مورد اسكان با مشكل مواجهند كه نیمه دوم مشكل شان برطرف می شود، اما به صورت كلی مسئله اسكان در مراكز آموزش عالی استاندارد نیست و جمعیت دانشجویی را با تراكم در اتاق ها و خوابگاهها اسكان می دهیم.
وی همینطور اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه بنا داریم با 70 هزار ظرفیت جدید و احداث 200 خوابگاه با مشاركت بانك ها، صندوق رفاه دانشجویی و خیران، فضای زیست دانشجویی را استاندارد نماییم كه با اتمام این پروژه ها در انتها برنامه توسعه ششم می توانیم ادعا نماییم مكانات رفاهی و خوابگاهی ما در حد قابل قبولی است.
صدیقی اضافه كرد: در چهار سال اخیر استقبال خیران برای احداث پروژه های رفاهی و خوابگاهی مناسب بوده و انتظار داریم نیكوكاران همچنان این رویه را حفظ نموده و در ساخت بناهای رفاهی، آموزشی دانشگاه ها را یاری رسانند.
در برنامه سفره یك روزه معاون دانشجویی وزیر علوم همینطور مقرر است ضمن بازدید از پژوهشكده زعفران دانشگاه تربت حیدریه، از نرم افزار كاربردی (اپلیكیشن) زعفران این پژوهشكده رونمایی شود.
دانشگاه تربت حیدریه دارای دو هزار و 500 نفر دانشجو، 34 استاد ثابت و 180 نفر استاد مدعو است كه دانشجویان در 27 رشته مشغول تحصیل هستند.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 كیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
6121/1744
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم **انتشار: علی اصغرافتاده


1396/11/04
15:17:21
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: پژوهش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر