وزیر آموزش و پرورش:

28 هزار کلاس درس در دولت سیزدهم ساخته شد

28 هزار کلاس درس در دولت سیزدهم ساخته شد به گزارش کنکور هنر، سیستان و بلوچستان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: ۲۸ هزار کلاس درس از آغاز دولت سیزدهم در سرتاسر کشور بخصوص سیستان و بلوچستان ساخته شده است.


رضا مرداد صحرایی روز پنجشنبه (۹ شهریور) در حاشیه سفر بهره برداری از هنرستان شبانه روزی کشاورزی ۱۲ کلاسه زابل در جمع خبرنگاران اظهار نمود: برای ساخت این کلاس های درس در دولت سیزدهم بیشتر از ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و امروز شاهد شتاب مدرسه سازی در جای جای ایران اسلامی بخصوص در سیستان و بلوچستان هستیم.
وی بیان نمود: در سال تحصیلی آینده اولویت مهم وزارت آموزش و پرورش کوشش برای تأمین نیروی انسانی و این که کلاسی بدون معلم نماند.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: سیستان و بلوچستان در شاخصهای مختلف حوزه تعلیم و تربیت مورد توجه مسئولان ستادی است به طوریکه در تخصیص ردیف ها و اعتبارات مختلف جایگاه ویژه ای دارد.
وی بیان نمود: ساخت بیشتر از ۸۵۰ کلاس درس در نیمه اول سالجاری در سیستان و بلوچستان نویدبخش افقی رو به آینده و پیشرفت خواهد بود.
صحرایی تصریح کرد: برنامه ریزی شده تا مبحث تقویت و توسعه دانشگاه فرهنگیان در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان و افزایش ظرفیت آن در سالهای آینده محقق شود.

همچنین با حضور وزیر آموش و پرورس مجتمع شبانه روزی۱۲ کلاسه نیمروز افتتاح شد
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم اضافه کرد: این مجتمع شبانه روزی با زیربنای سه هزار و ۷۰۰ متر مربع و اعتباری بیشتر از ۲۵۰ میلیاردریال از محل اعتبارات دولتی ساخته شده است.
حسین بروشکی اضافه کرد: اختصاص ۲ ردیف اعتباری برای ساخت مدرسه در این استان یکی از برنامه های اجرایی مثبت دولت سیزدهم به این منطقه بوده که خود نوید روزهای متفاوتی در مدرسه سازی در این مناطق است.
وی از ساخت بیشتر از سه هزار کلاس درس در ۲ سال گذشته از محل اعتبارات دولتی، مشارکتی و آورده خیران و موسسات و مجموعه های خیریه در این استان اطلاع داد.
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه الان ۵۱۳ مدرسه در چارچوب ۲ هزار و ۱۳۱ کلاس درس در این استان درحال ساخت است، اضافه کرد: نگاه ویژه دولت سیزدهم به مناطق کم برخوردار در تأمین فضاهای آموزشی جای قدردانی دارد.
وی ضمن اشاره به رشد ۱۰۰ درصدی مشارکت و آورده خیران در توسعه فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی و تحقق مبحث مدرسه سازی و مدرسه یاری در ۲ سال گذشته نسبت به سالهای گذشته اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ میزان مشارکت خیران در زمینه مدرسه سازی و مدرسه یاری به ۳۵۰ میلیارد تومان در استان رسیده است.
بروشکی اظهارکرد: با اجرای طرح شهید سلیمانی، تحول بزرگی در ارتقای سرانه ورزشی مدارس رخ داد به طوریکه در مرحله اول از افتتاح طرح شهید سلیمانی ۳۱ طرح ورزشی در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید و در مرحله دوم هم ۴۹ پروژه شامل ۱۰ سالن سقف بلند، ۱۰ کلاس تربیت بدنی، ۹ زمین ساحلی و ۱۰ زمین چمن در مدارس استان راه اندازی شد و الان ۵۴ فضای ورزشی دیگر هم درحال ساخت است.
وی از افزایش ۳۵ درصدی فضاهای ورزشی درون مدرسه ای سیستان و بلوچستان با اجرای طرح شهید سلیمانی اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به رشد فزاینده جمعیت دانش آموزی و پراکندگی نامتعارف جمعیت به دنبال ارتقای سرانه فضای ورزشی در مدارس استان هستیم.
منبع:

1402/06/11
08:49:55
5.0 / 5
336
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر