معاون امنیتی انتظامی وزیر كشور:

سلامت آزمون حق افراد ذینفع است

سلامت آزمون حق افراد ذینفع است به گزارش کنکور هنر، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور اظهار داشت: در موضوع قطع اینترنت در آزمون سراسری مسئولان بر این باور هستند که سلامت آزمون حق افراد ذینفع است. اما از طرفی استفاده از هم اینترنت حق سایر مردم است، در حقیقت باید باتوجه به اهم و مهم بودن موضوعات، انتخاب نمود. اگر خواسته ها برآورده نشد و نگرانی برای آزمون به وجود آمد مجبوریم اینترنت را قطع نماییم.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، «سید مجید میراحمدی» در نشست «تبیین ابعاد اجرائی و حفاظتی برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲» که امروز در مرکز همایش های حکمت پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار گردید، اظهار داشت: آزمون سراسری یکی از مقاطع حساس و سرنوشت ساز و تعیین کننده برای دانش آموزان، اولیا و بستگان آنها است. بااینکه بیش از یک میلیون نفر از دانش آموزان، کنکوری هستند، اما افراد درگیر در این آزمون بسیار بیشتر هستند.
وی ضمن اشاره به اهمیت کیفیت، سلامت و نظم در آزمون سراسری اشاره کرد: اگر این رخداد با امنیت، سلامت، کیفیت و استانداردهای لازم برگزار شود، جلوه ای از جلوه های کارآمدی، توانمندی، اقتدار امنیتی و انتظامی کشور نمایش داده می شود و بالعکس اگر خدشه ای در هرکدام از ابعاد آزمون سراسری به وجود آید، در جامعه علمی و دانش آموزان رخداد نامبارکی روی می دهد که نتیجه آن کاهش سرمایه اجتماعی خواهد بود. بنابراین، این که همه دستگاه های مسئول خودرا در این امر برای مساعدت با سازمان سنجش و وزارت علوم موظف می دانند به سبب همین اهمیت است.
معاون امنیتی-انتظامی وزیر کشور تصریح کرد: وقتی وزیر علوم و رییس سازمان سنجش برای تامین امنیت کنکور درخواست کمک کردند و خواستند دستورالعملی در شورای امنیت کشور دراین زمینه مصوب و تکلیفی در همه دستگاهها برای متکفل موضوع تعیین شود، این مساله مورد استقبال وزیر کشور قرار گرفت و دستورالعمل جانبی تهیه و تکلیف دستگاهها مشخص شد.
سردار میراحمدی بیان کرد: سال قبل دستورالعملی در حوزه فوق تهیه شد که یکی از سالم ترین و بی نظیرترین آزمون ها از این نظر که هیچ نوع اتفاق نامبارکی رخ نداد را تجربه کردیم و این برای همه ما جای خوشی است. البته به این مساله بسنده نشد و متناسب با تحولات و تغییرات در پروسه صیانت از آزمون نیز تغییراتی ایجاد کردیم.
به گفته ی ایشان، این تحولات و برنامه هایی که برای برگزاری امن آزمون سراسری به انجام می رسد، شجاعت و خلاقیت و ابتکار سازمان سنجش را تضمین می نماید و شورای امنیت، شورای تامین استانها و وزارت کشور همراه سازمان سنجش هستند.
این مقام مسئول افزود: تامین امنیت آزمون مسئله ای نیست که ساده از آن عبور نماییم. در مورد خواسته های مسئولان سنجش به جهت اینکه چه اقدامات مکملی تضمین کننده سلامت و امنیت باشد را بررسی می نماییم. همچون مواردی که این روزها به آن پرداخته شده قطع یاعدم قطع اینترنت است. برای ما حقوق داوطلبان و خانواده آنها مهمست و ما خودرا مکلف و موظف می دانیم که از این حقوق پاسداری نماییم و با همین نگاه آن چه لازم است را انجام می دهیم.

منبع:

1402/03/05
14:20:47
5.0 / 5
266
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , داوطلب , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر