مهر پیگیری می كند؛

مدیرعامل خانه سینما چه کسی خواهد بود؟

مدیرعامل خانه سینما چه کسی خواهد بود؟ به گزارش کنکور هنر، با گذشت دو ماه از برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه سینما همچنان پست مدیرعاملی این نهاد صنفی در حوزه سینما خالی مانده است.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، بیشتر از ۲ ماه از انتخابات شانزدهمین دوره هیأت مدیره خانه سینما می گذرد اما هنوز خبری از معرفی مدیرعامل مهم ترین نهاد صنفی سینمای ایران به گوش نمی رسد. این در شرایطی است که هربار از هرکدام از اعضای هیأت مدیره در رابطه با زمان معرفی مدیرعامل خانه سینما سوال پرسیده می شود؛ تنها به کلمه بزودی اکتفا می کنند.
براساس اساسنامه خانه سینما، هیأت مدیره موظف است ظرف حداکثر ۲ ماه بعد از انتخابات، نسبت به استخدام مدیرعامل خانه سینما اقدام نماید و تا وقتی که مدیرعامل خانه سینما منصوب نشده است رئیس هیأت مدیره عهده دار وظایف مدیرعامل خواهد بود.
محمدمهدی عسگرپور بعنوان رئیس هیأت مدیره خانه سینما انتخاب شده است، این تهیه کننده و کارگردان سینما در گذشته هم تجربه مدیرعاملی خانه سینما را داشته و هم اکنون بعنوان مدیرعامل خانه هنرمندان مشغول به فعالیت است.
با توجه به این که اساسنامه خانه سینما می گوید که رئیس هیأت مدیره تا پیش از استخدام مدیرعامل وظایف این خانه را برعهده دارد، ازاین رو عسگرپور مدتی است که مدیریت ۲ خانه بزرگ هنرمندان کشور یعنی خانه هنرمندان و خانه سینما را برعهده دارد.
باید دید خانه سینما چه گزینه ای را برای مدیرعاملی خانه سینما که درگیر بحران های مختلفی است انتخاب می کند، آیا پس از گذشت چندین دوره استفاده از حضور سینماگران در سمت مدیرعاملی خانه سینما، بخت خویش را با انتصاب یک مدیر غیرسینمایی البته با تجربه مدیریت سینمایی امتحان می کند؟
از بین انتخابهای مختلفی که گفته می شود هیأت مدیره خانه سینما روی آن فکر می کند میتوان به مجید مسچی مدیرعامل سابق مؤسسه «سینماشهر» اشاره نمود که سال ها تجربه مدیریت در این مؤسسه را داشته و در حوزه توسعه زیرساخت های سینمای ایران فعال بوده است.

1401/08/30
13:07:54
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر