سرپرست گروه موسیقی لرستان:

یکپارچگی میهن را با هنر موسیقی فریاد می زنیم

یکپارچگی میهن را با هنر موسیقی فریاد می زنیم به گزارش کنکور هنر، سرپرست گروه موسیقی لرستان اظهار داشت: هنرمندان مختلف میهن با لهجه ها و سازهای مختلف، یکپارچگی جمهوری اسلامی ایران را فریاد می زنند.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، علیرضا سپهوند شامگاه چهارشنبه در حاشیه جشنواره موسیقی نواحی ایران در گرگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره موسیقی نواحی فرصت کوتاه ولی باارزش است تا هنرمندان موسیقیایی ایران از فرهنگ های مختلف طنین وحدت و یکپارچگی میهن را فریاد بزنند.
سرپرست گروه موسیقی لرستان اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی بار دیگر ثابت می کند که اقوام اصیل ایرانی هیچ وقت بدنبال جدایی و تجزیه طلبی نبوده و نیستند.
وی اظهار داشت: اقوام ایرانی حتی اگر مشکل و دغدغه ای داشته باشند، شرایط فعلی کشور را مناسب طرح برخی مباحث نمی دانند و آب در لطمه دشمن نخواهند ریخت.
سپهوند بیان کرد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم تا به موسیقی محلی و اقوام نگاه ویژه ای داشته باشند، چون در بعضی حوزه های موسیقی مانند پژوهش اتفاقات مطلوبی رخ نداده است.
سرپرست گروه موسیقی لرستان افزود: موسیقی مقامی ایران باید با پژوهش های مختلف برای علاقه مندان معرفی و ریشه های اصیل آن شناسانده شود.
وی اظهار داشت: هرچند تعدادی از جوانان بدنبال شنیدن موسیقی های به اصطلاح با کلاس هستند، اما به آسانی می توانیم با معرفی دقیق و صحیح موسیقی نواحی ذائقه جوانان این مرز و بوم را به سمت موسیقی اقوام و نواحی هدایت نماییم.

1401/08/26
12:11:31
5.0 / 5
193
تگهای خبر: پژوهش , جشنواره , ساز , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر