معاون سیما تشریح كرد؛

تدارک تلویزیون برای پوشش جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

تدارک تلویزیون برای پوشش جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کنکور هنر: معاون سیما از تدارک تلویزیون برای پوشش تمام بازی های جام جهانی و پرداختن دیگر برنامه ها به فرامتن این رویداد آگاهی داد.به گزارش کنکور هنر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، محسن برمهانی معاون سیما در رابطه با پوشش بازی های جام جهانی قطر اظهار داشت: رسانه ملی با خرید حق پخش، ضمن پوشش ۶۴ بازی جام جهانی، با اعزام تیمی از گزارشگران، مجریان و عوامل فنی و تولیدی مخاطبان را در جریان این رویداد بزرگ قرار خواهد داد.
معاون سیما اضافه کرد: در دوره های گذشته ویژه برنامه های جام جهانی سیما محدود به شبکه های در ارتباط با همین مساله بود اما وجه تمایز این دوره اینست که انعکاس ابعاد دیگر جام جهانی در دستور کار دیگر شبکه ها و برنامه های عمومی سیما هم قرار دارد.
وی از تدارک مفصل شبکه های سه و ورزش اطلاع داد و اضافه کرد: شبکه سه سیما، نیمی از جدول پخش ۲۴ ساعته خویش را برای پرداختن به این رویداد بزرگ مختص کرده است و از حوالی ظهر تا صبح همراه علاقه مندان به فوتبال خواهد بود.
معاون سیما خاطرنشان کرد: ۵۶ بازی از رقابت های فوتبال جام جهانی از شبکه سه سیما و ۸ بازی هم به علت هم زمانی از شبکه تخصصی ورزش روی آنتن خواهد رفت.
وی اظهار داشت: فارغ از نگاه ورزشی و حرفه ای به مبحث فوتبال و جام جهانی، بعضی از برنامه سازان ما با نگاه اجتماعی، فرهنگی به این رویداد نگاه کرده اند که میتوان گفت یکی از خصوصیت های برنامه های سیما در این دوره از جام جهانی فوتبال است.
برمهانی اظهار داشت: در این دوره از رقابت های جام جهانی به فراخور مبحث و ساختار برنامه، از مجریان غیرورزشی و چهره های جدید استفاده شده است که البته این به معنای دور شدن از مقوله ورزش حرفه ای نیست. برنامه های ورزشی شبکه های یک و دو، با ویژه برنامه های خود، نگاه تخصصی و حرفه ای به ورزش دارند و در کنار آن شبکه هایی نظیر نسیم با سه برنامه، شبکه امید با دو برنامه با نگاهی خارج از بعد ورزشی و در حوزه هایی همچون فرهنگی - اجتماعی و … با رویکرد «فرامتن موضوع» به ابعاد مختلف رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می پردازند.
معاون سیما همینطور تصریح کرد: تیم های مستندسازی هم در دوحه برای تهیه مستندهای روز حضور دارند که در دل برنامه های دیگر پخش خواهد شد.


منبع:

1401/08/23
12:04:24
5.0 / 5
186
تگهای خبر: تخصص , تلویزیون , ساز , عكاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر