زنگ جشن غنچه ها نواخته شد

زنگ جشن غنچه ها نواخته شد کنکور هنر: «جشن غنچه ها» بامداد امروز در کودکستانی در تهران شروع شد و وزیر آموزش وپرورش زنگ نمادین جشن غنچه ها را به صدا درآورد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علیرضا کریمیان، مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران در مراسم جشن غنچه ها و شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ که در دبستان و کودکستان صاحب الزمان، منطقه ۱۱ آموزش وپرورش شهر تهران برگزار شد، با اعلان اینکه دولت سیزدهم و رییس جمهور روی موضوع مردمی سازی تاکید دارند و این مساله را به عنوان شعار سرلوحه کار خودشان قرار دادند اظهار داشت: برای مردمی سازی ابتدا باید مردمی باشیم و پیش از آنکه مردمی باشیم باید مردم دار باشیم.


فراخوان کودکان برای کشیدن نقاشی با موضوع «خانواده من»

به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مجتبی همتی فر، رییس سازمان تعلیم و تربیت کودک نیز در این مراسم با اعلان اینکه تربیت کودکان کمتر از هفت سال، مسئولیتی جدید بر عهده آموزش وپرورش است، اظهار داشت: سرمایه ما به عنوان پدر و مادر، "فرزندان" و برای حاکمیت، "مردم" و بهترین سرمایه گذاری، "آموزش" کودکان و نوجوانان است.

وی اضافه کرد: پربار کردن دوره کودکی لزوما به مفهوم کلاس زبان، رباتیک و... نیست، بلکه کودک باید کودکی کند. نباید او را آلوده خواسته های غیرمتناسب با کودکی نماییم.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با اشاره به این که تربیت کودک، برای جمهوری اسلامی مهمست و سازمانی ویژه این کار به وجود آمده است اظهار داشت: چرخش هایی را مدنظر داریم، چرخش از دید فقط مراقبتی به کودک و باید فرصت های تربیتی فراهم نماییم. چرخش از تمرکز بر آموزش رسمی و باید کتاب، بازی و اسباب بازی را هم مدنظر قرار دهیم همین طور کودکستان حامی خانواده در تربیت کودک شود.

همتی فر اصرار کرد که باید کل عناصر زیست بوم کودکی را درنظربگیریم. همه اینها در کنار هم کودکی را می سازد. کودکستان باید حامی خانواده و مکمل امر تربیت کودک باشد.

وی با اشاره به این که تربیت کودک، مسئله ملی است و دغدغه و نگاه فرابخشی و ملی را می طلبد اظهار داشت: باید دستگاه های در رابطه با سلامت، بهداشت روان و... بر میزان همکاری خود بیفزایند. مرسوم می باشد که رییس جمهور پرسش مهر را همه ساله ابتدای مهرماه مطرح می کند. ما بناداریم باتوجه به نخستین سال فعالیت رسمی سازمان، فراخوان نقاشی بچه ها را اعلام نماییم که موضوع آن «خانواده من» است. این که دوست دارند خانواده چه خاصیت هایی داشته باشد. جزییات این فراخوان را در هفته ملی کودک که ۱۶ مهر است، اعلام می نماییم.
منبع:

1401/06/30
23:13:04
5.0 / 5
148
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دستگاه , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر