رئیس سازمان محیط زیست خبر داد

راه اندازی رشته محیط بانی در دو استان از امسال

راه اندازی رشته محیط بانی در دو استان از امسال به گزارش کنکور هنر، رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر این که باید در تمام کتاب های آموزشی مباحث محیط زیستی گنجانده شوند، اظهار داشت: همزمان با رشد جسمی دانش آموزان، رشد فکری و ذهنی در حوزه حفظ محیط زیست هم لازم است و برای دستیابی به این هدف می توان از ظرفیت «شاد» استفاده نمود.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در مراسم امضای تفاهمنامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: با مراجعه به پیشینه های فرهنگی، مذهبی و تاریخی کشور و نگاه به قرآن کریم متوجه می شویم که همیشه بحث اسراف و تبذیر وجود داشته است. امروز در حوزه محیط زیست به جایی رسیدیم که خسارات زیادی به طبیعت ما وارد شده است که در اینجا جایگاه آموزش وپرورش برای کاهش این لطمه ها بسیار پررنگ است.

وی افزود: نزول قرآن کریم با واژه «اقْرَأْ» یعنی بخوان آغاز می شود و این اهمیت آموزه ها در قالب متن را نشان میدهد و به جهت اینکه این اقْرَأْ به مرحله ظهور برسد، نیاز به آموزش است که اساسا معلمان آموزش می دهند و به روح فرزندانمان زندگی می بخشند. افزایش سواد محیط زیستی مسأله بسیار مهمی است که می توان با کمک ظرفیت های آموزش وپرورش به آن رسید.

معاون رئیس جمهوری افزود: تا کنون تفاهمنامه های بسیاری میان سازمان محیط زیست و آموزش وپرورش به امضا رسیده است ولی نکته قابل توجه این است که در این میان دولت سیزدهم یک دولت عملگرا و مردمی است و برای تاثیر علوم و عملگرایی آنها باید تمام موارد عاقلانه باشد.

وی اضافه کرد: این درخواست را دارم که در هرکتابی شامل زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی و ادبیات مربوط به موضوع و مباحث آن درس و کتاب، مسائل مربوط به محیط زیست را نیز در آخر فصول داشته باشیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهار داشت: تا حالا در حوزه آموزش محیط زیستی در آموزش وپرورش اقدامات خوبی انجام شده است اما کافی نیست و باید با برنامه ریزی دقیق تری پیش رویم تا منجر به افزایش سواد محیط زیستی در جامعه شود. جای اخلاق محیط زیستی بسیار خالی است و بدین جهت می طلبد آموزش وپرورش دراین زمینه برنامه ریزی جدی بکند.

سلاجقه افزود: از شروع سال تحصیلی جدید در شهرستان شیراز استان فارس و در شهرستان شوشتر استان خوزستان رشته محیط بانی راه اندازی خواهد شد که یک بحث اساسی است. همانطور که رشته بهیاری در کشور و یا رشته های دیگر در سطح کارآفرینی و دانش بنیان را داریم، رشته محیط بانی هم می تواند یک برنامه اساسی باشد.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت های سامانه «شاد» در حوزه محیط زیست اضافه کرد: همزمان با رشد جسمی دانش آموزان، رشد فکری و ذهنی آنان در حوزه حفظ محیط زیست لازم است که از این ظرفیت می توان استفاده نمود.

سلاجقه در آخر اشاره کرد: اعتقاد داریم که آموزش وپرورش می تواند حامی اصلی محیط زیست باشد؛ بدین جهت باید در سطوح عالی نیز کارهای خوبی صورت گیرد که زیرساخت همه این موارد آموزش وپرورش است چونکه تنها زمانی می توان ذهن و جسم سالمی داشت که محیط زیست سالمی داشته باشیم و برای رسیدن به آن، بهتر است هر کتابی پیوست محیط زیستی داشته باشد.

منبع:

1401/06/30
10:07:32
5.0 / 5
150
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , راه اندازی , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر