پوشش تحصیلی واقعی ۹۴ درصد است

پوشش تحصیلی واقعی ۹۴ درصد است به گزارش کنکور هنر، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: حدود ۲۰۰ مدرسه تک دانش آموزی داریم و حدود ۵۰۰۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر داریم که نشان داده است ایران برای پوشش تحصیلی در مناطق دور دست اراده جدی دارد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، یوسف نوری در نشست مشترک با وزیر فرهنگ سوریه با اشاره به اینکه امید است زمینه ای برای تعامل موثر هرچه بیشتر باشد و بتوانیم با عنایت به ظرفیت دو کشور اقدامات اجرایی و راهبردی مناسبی را جهت ارتقای سطح فرهنگ و روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه رقم بزنیم اظهار داشت: آنچه در تاریخ دو کشور دیدیم ارتباط وثیقی بوده که خودش را در برهه هایی از زمان به خوبی نشان داده است.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین نقاط اوج این ارتباط زمان جنگ تحمیلی بود که همه کشورها ضد ایران بسیج شدند، اما سوریه نه تنها با آنها همراه نبود بلکه حامی و کمک کار ما بود.
نوری با اشاره به اینکه سیاستهای جمهوری اسلامی ایران که توسط مقام معظم رهبری ترسیم می شود براین قرار گرفت تا در توطئه ای که برای سقوط سوریه توسط افراطی ها و دواعش صورت گرفته بود، ما با تمام قوا حامی کشور برادر سوریه باشیم اظهار داشت: ما شهدای بسیاری تقدیم کردیم و برخی از معلمان در جریان مقاومت حضور داشتند و به شهادت رسیدند.


۸۱ درصد معلمان دارای تحصیلات لیسانس و بالاتر هستند

پوشش تحصیلی واقعی ۹۴ درصد است

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل در ایران اظهار داشت: ۴۹ درصد دانش آموزان دختر هستند. یک میلیون معلم داریم که ۵۳ درصد آنها بانوان هستند. بیشتر از ۸۱ درصد تحصیلات لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دارند. پوشش تحصیلی واقعی ما در کل دوره های تحصیلی ۹۴.۳ درصد و در دوره ابتدایی ۹۸ درصد است.
نوری اضافه کرد: حدود ۲۰۰ مدرسه تک دانش آموزی داریم و حدود ۵۰۰۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر داریم که نشان داده است ایران برای پوشش تحصیلی در مناطق دور دست اراده جدی دارد.
وی ضمن اشاره به این که برنامه های مختلفی برای دانش آموزان در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی داریم اظهار نمود: دانش آموزان ما سال جاری در المپیادهای جهانی ۲۰ مدال طلا کسب کردند. در حوزه فرهنگی هم ظرفیت های خوبی داریم. ۲۲۰۰ کانون فرهنگی تربیتی داریم. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز تربیت هنرمندان در حوزه های سینما و ادبیات است و هرساله با در اختیار داشتن ۳۵۱ اردوگاه تربیتی برای برگزاری اردوها برنامه ریزی می نماییم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال جاری در تابستان برای معلمان جشنواره های فرهنگی ورزشی برگزار کردیم که ۱۴۰ هزار نفر در آن شرکت داشتند اظهار داشت: جزو معدود کشورهایی هستیم که کتابهای چاپ شده برای کودکانمان رده بندی سنی دارد که بر مبنای استانداردها انجام شده است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه ما شبکه آموزشی دانش آموزان معروف به شبکه ملی شاد داریم اظهار داشت: این شبکه از اوایل همه گیری کرونا آغازبه کار کرد. یکی از خصوصیت های این شبکه برخورداری از موتور جست وجوی اختصاصی و فضایی ایمن است.
نوری اضافه کرد: این شبکه در دوران آموزش غیرحضوری مدارس، بیشتر از ۱۱ میلیون مخاطب دانش آموزی داشت. بخش های فرهنگی و هنری در این شبکه برجسته شده و زمینه خوبی برای تبادل و انتقال تجربه در جمهوری اسلامی ایران است و نظیر چنین شبکه ای در دنیا کم داریم.
وی با اشاره به اینکه سندتحول بنیادین سند بی نظیری است که کشورهای اسلامی می توانند آنرا الگو قرار دهند و از ورود اسناد غربی جلوگیری نمایند اظهار داشت: نسحه ترجمه شده عربی سندتحول بنیادین در اختیار شما قرار می گیرد و می تواند مبنایی باشد تا برای کشورهای عضو کنفرانس اسلامی و آیسسکو یک سند واحدی بنویسیم.
به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، لبانه مشوح وزیر فرهنگ سوریه هم در این جلسه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در جنگ با افراطیون به کمک ما شتافت، که البته مقابله با مستبدان در تمام جهان بود. ما آخرین افراد آنها را هم از میان برخواهیم داشت و از حمایت ایران تشکر کرده و آنرا تکیه گاه خودمان می دانیم.
وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش کشورمان اظهار داشت: شما از حمایت سوریه از ایران در ایام سخت صحبت کردید، ما هم حمایت دولت، رهبری، نیروهای نظامی و ملت ایران از خودمان را در سخت ترین شرایط فراموش نخواهیم کرد.
وزیر فرهنگ سوریه اضافه کرد: شما در جنگ با افراطیون به کمک ما شتافتید، که البته مقابله با مستبدان در تمام جهان بود. ما آخرین افراد آنها را هم از میان برخواهیم داشت و از حمایت ایران تشکر کرده و آنرا تکیه گاه خودمان می دانیم.
مشوح از وزیر و معاونان این وزارت خانه برای عرضه یک چشم انداز گسترده از فعالیتهای حوزه آموزش و پرورش در این دیدار تشکر کرد و اظهار داشت: من وزیر آموزش و پرورش نیستم و خوشحالم که این مسئولیت سنگین را ندارم و البته نمی توانم از جانب همکارم، وزیر آموزش سوریه صحبت کنم اما اگر بخواهم خلاصه بگویم، تلاشهای مهم شما را در خدمت به نسل های آتی که در جهت خدمت به انسانیت انجام می دهید، می ستایم.
وزیر فرهنگ سوریه ضمن اشاره به این که وزارت آموزش سوریه حمایت همه جانبه ای از جانب دولت دارد اظهار داشت: وزارت آموزش سوریه یک وزارت حاکمیتی و از مهم ترین وزارت خانه ها به حساب می آید و بیشترین بودجه را پس از وزارت دفاع به خودش اختصاص می دهد. آموزش در سوریه مجانی است و آموزشگاه های خصوصی برای آنها که تمایل داشته باشند هم وجود دارد. آموزش تا آخر کلاس نهم الزامی است.
مشوح اضافه کرد: متاسفانه فشارهای روی دوش وزارت آموزش در خلال سال های جنگ تا کنون افزایش پیدا کرده است. از مهم ترین چالشهایی که این وزارت دارد خارج شدن بخش های وسیعی از کشور از سیطره دولت می باشد. کسانی بر این بخش ها استیلا یافته اند که تروریست هایی بدون اخلاق اند، از هیچ شریعتی پیروی نمی کنند و هیچ ملی گرایی ندارند که راه آنها را مستقیم کند.
وی افزود: متاسفانه آنها تمام نگاههای آموزشی دولت سوریه را از بین بردند و نگاههای آموزشی را در این مناطق ساخته و پرداخته کردند که متناسب با افکار تنگ نظرانه و افراطی خودشان است و به روشی آموزش می دهند که مورد قبول ما نیست.
وزیر فرهنگ سوریه افزود: سعی کردیم صدایمان را به گوش یونسکو برسانیم که مدارکی که این مدارس در این مناطق می دهند از نظر دولت سوریه غیرقابل قبول است. چالش دیگر، کوچ داده شدگان الزامی از مناطق تحت سیطره آنها بود که ملزم بودیم این دانش آموزان را در سیستم آموزشی خودمان در مناطق امن بپذیریم. همین جاست که وزارت فرهنگ ایفای نقش می کند و به یاری وزارت آموزش می شتابد.
مشوح با اشاره به اینکه اداره کل آموزش بزرگسالان در وزارت فرهنگ داریم و این اداره کل علاوه بر آموزش بزرگسالان، مشغول بررسی و کمک به نونهالان و خردسالان هم شد و دوره های خاصی برایشان ترتیب داد تا آنها را مهیای بازگشتن به سیستم آموزشی کند اظهار نمود: ما در وزارت فرهنگ سوریه، اداره کل فرهنگ کودکان داریم که نشان دهنده اهتمام ما به پرورش فرهنگی کودکان است.
وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ کودکان، تمام فعالیتهای فرهنگی کودکان را تا ۱۷ سالگی زیر پوشش قرار می دهد. طی سالهای جنگ ۲۰۰ مرکز فرهنگی نابود و با خاک یکسان شد، اما مانع کار ما نشد و از اماکن دیگری برای ادامه فعالیت هایمان استفاده کردیم.
وزیر فرهنگ سوریه در ادامه به مطبوعات و منشورهای در رابطه با کودکان اشاره نمود و اظهار داشت: سازمانی در زمینه چاپ کتب کودکان داریم. ما به تمامی کتابخانه های مدارس به شکل رایگان، کتاب اهداء می نماییم. همینطور مسابقاتی برای نویسندگان کودک برگزار می نماییم و به دنبال تحول در شیوه های نویسندگی آنها هستیم.
مشوح به برخی پیشنهادات مطرح شده در این دیدار برای توسعه همکاریهای مشترک اشاره و اظهار نمود: عنایت به زبان عربی و فارسی همچون پیشنهاداتی بود که توجهم را به خود جلب کرد. واضح است که شما عنایت و اهتمام خاصی به زبان عربی دارید. زبان عربی، زبان قرآن است. طرحی با رایزنی فرهنگی ایران در سوریه برای آموزش دوره ای زبان فارسی در مراکز فرهنگی در دست داریم. به رایزن فرهنگی پیشنهاد دادم میزان موفقیت و نیازمندی ها به این دوره ها را بسنجیم تا به شکست نینجامد.1401/06/23
10:53:48
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر