معاون وزیر آموزش وپرورش:

مدارس غیردولتی رقم شهریه را در دید عموم قرار دهند

مدارس غیردولتی رقم شهریه را در دید عموم قرار دهند به گزارش کنکور هنر فارس معاون وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: مسئولین مدارس غیردولتی در امتداد عمل به شعار شفاف سازی مطرح شده از طرف دولت، مبلغ تعریف شده برای شهریه را در تابلوی اعلانات و محل دید عموم مراجعان قرار دهند.


احمد محمودزاده چهارشنبه ۸ تیر در جمع منتخبی از موسسان و مدیران مدارس غیردولتی فارس با اشاره به اینکه بخش هایی از سند تحول بنیادین، معلم را محور و عنصر اصلی این سند می داند، اظهار داشت: دنبال این هستیم که مرجعیت، منزلت و معیشت معلمی که در مدرسه غیردولتی تدریس می کند حفظ شود.
محمودزاده با اعلان اینکه اهتمام می شود معلمان مدارس غیردولتی ۲۳ ساعته بوده و حقوقشان را بر همین مبنا دریافت نمایند، به لزوم توانمندسازی آنان و توجه به دوره های ضمن خدمت اشاره و افزود: پیگیر بحث بیمه معلمان مدارس غیردولتی نیز هستیم.
محمودزاده افزود: با همکاری موسسین مدارس غیردولتی و مجموعه سازمان اگر بتوانیم قوانینی که از سالهای قبل بوده انجام پذیرد.
او اظهار داشت: شهریه ای که امسال برمبنای تعریف عرف شهریه متناسب با فعالیت ها، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی موجود در مدرسه و کارهای آموزشی و پرورشی است که حداقل از حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شروع شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: لازم است مسئولین در مدارس غیردولتی در امتداد شعار شفاف سازی دولت، مبلغ تعریف شده برای شهریه مختص آن مدرسه را در تابلو اعلانات مدرسه قرار دهند.
محمودزاده اشاره کرد: درباب شهریه ها نظارت بر مدارس غیردولتی انجام می پذیرد و اگر موسسی اعتراض داشته باشد پاسخگو هستیم همین طور بوسیله سامانه https: //www.mosharekatha.ir یا بصورت مراجعه حضوری به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور پاسخگوی اولیای محترم هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این نشست، مجموع کارکنان مدارس غیردولتی این استان را ۸۹۵۳ نفر اعلام و افزود: از حدود ۹۴۰ هزار دانش آموز استان فارس، ۱۳۹ هزار و ۶۴۳ دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.
محمدخلیل عسکری با اعلان اینکه ۴۵ هزار و ۵۲۵ نفر نیز در هزار و ۲۹۹ آموزشگاه علمی آزاد و زبان خارجی مشغول به تحصیل هستند، ظرفیت نیروی انسانی شاغل در بخش غیردولتی را قابل توجه و مهم توصیف و افزود: اهتمام ما بر این است که حرکت ما در مدارس غیردولتی نیز به سمت تمدن نوین اسلامی و دولت عدالت محور مهدوی باشد.
عسکری پایه و اساس سند تحول بنیادین را مبانی نظری این سند دانست و اظهار داشت: مبانی نظری سند است که می تواند دانش آموز، معلم و اولیا را در راه حرکت به سمت حیات طیبه رهنمون شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: بقیه موارد سند تحول بنیادین شامل زیرنظام ها و ساحت های شش گانه تربیت و همه ماموریت هایی که برای آموزش و پرورش دیده شده پس از مبانی نطری است.
عسکری اظهار داشت: اجرائی کردن مبانی نظری سند تحول بنیادین هست که می تواند منجر به تربیت دانش آموز در تراز نظام اسلامی شود و توجه به مبانی نظری است که می تواند موجب تبدیل شدن مدرسه به کانون تربیت و مدرسه صالح شود.

منبع:

1401/04/10
13:32:27
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر