شهریه مدارس غیردولتی

شهریه مدارس غیردولتی رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اعلام شهریه مدارس غیردولتی اطلاع داد و سقف و کف شهریه دریافتی مصوب در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را اعلام نمود.


احمد محمودزاده در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: سال جاری در نظر داشتیم نگاههای تربیتی را در تعیین شهریه مدنظر قرار دهیم، به همین خاطر در کنار آیتم هایی چون امکانات، تجهیزات و فضاهای آموزشی، حدود ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را به فعالیتهای پرورشی و نگاههای تربیتی مدارس اختصاص دادیم.
وی اضافه کرد: سال جاری "درصد افزایش" برای شهریه مدارس اعلام نکردیم، بلکه شهریه هر مدرسه متناسب با عملکردش افزوده شده است. طبیعتا اگر عملکرد مدرسه ای در ایجاد زمینه های سخت افزاری، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مناسب باشد مشمول افزایش بیشتری شده است. با موسسان در تهران و استان ها جلسه داشتیم و در شورای نظارت به جمع بندی رسیدیم و با سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان هم طرح مبحث شده و شهریه ها نهایی شدند.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بر این اساس کمترین شهریه مصوب ثابت چهار میلیون تومان و بیشترین شهریه ۳۵ میلیون تومان خواهد بود که در سامانه مشارکت ها برای هرمدرسه مشخص شده است. سقف شهریه مصوب برای دوره متوسطه دوم، ۳۴ میلیون تومان، برای دوره متوسطه اول، ۳۳ میلیون تومان و برای دوره ابتدایی ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و شهریه ای بالاتر از رقم اعلام شده نخواهیم داشت.
محمودزاده افزود: بار دیگر تاکید می کنم که شهریه اعلامی، شهریه ثابت است که می تواند به آن افزوده شود. البته این افزایش برای فوق برنامه ها باید از شورای نظارت منطقه و استان تاییدیه گرفته و مصوبه انجمن اولیاء و مربیان مدرسه را هم داشته باشد. هزینه هایی چون ایاب و ذهاب، تغذیه و لباس فرم جزو شهریه ثابت مدارس نیست.
منبع:

1401/04/04
16:57:16
5.0 / 5
175
تگهای خبر: آموزش , ساز , شهریه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر