حاکمیت صندوق ذخیره فرهنگیان باید شرکتی باشد

حاکمیت صندوق ذخیره فرهنگیان باید شرکتی باشد به گزارش کنکور هنر وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: با عنایت به گستردگی آموزش وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، عصر امروز یوسف نوری در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار نمود: از همه کسانی که در صندوق ذخیره فرهنگیان در سالهای اخیر فعالیت داشتند و زحمت کشیدند، تشکر می کنم.
وی ادامه داد: در هرزمانی که حکمرانی شایسته محقق نشود یک مجموعه امکان دارد گرفتار انحراف شود چنان که صندوق ذخیره فرهنگیان با چنین مشکلی مواجه گردید، بنابراین برای حکمرانی شایسته باید سه ویژگی؛ قانونمندی، عدالت محوری و برنامه راهبردی وجود داشته باشد.
نوری از تدوین آیین نامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و خاطرنشان کرد: اگر برنامه راهبردی در صندوق وجود داشته باشد، هلدینگ های زیرمجموعه هم دارای برنامه خواهند بود.
وی بر لزوم داشتن برنامه های راهبردی تاکید کرد و اضافه کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان باید دارای حاکمیت شرکتی باشد و در خدمت آموزش وپرورش باشد، بنابراین نوع حاکمیت صندوق باید از نوع حاکمیت شرکتی باشد.
وزیر آموزش وپرورش بر تبدیل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به یک موسسه پیشرفته تاکید و اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان با حاکمیت شرکتی می تواند سودآور باشد و در این صورت است که اهدافش محقق می شود.
وی بر شفافیت فعالیتهای صندوق ذخیره تاکید و افزود: با عنایت به گستردگی آموزش وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.
عضو کابینه دولت مردمی تصریح کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان در جهت وظایف اجتماعی خود باید دو مورد؛ توجه به جامعه هدف و توجه به ظرفیت های موجود درونی آموزش وپرورش را در دستور کار قرار دهد. همینطور حوزه های پرورشی، پژوهشی و...، مواردی است که صندوق می تواند از آنها بهره مند شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، نوری افزود: در دولت انقلابی سیزدهم انتظار می رود موسسه ها بیش ازپیش مردمی شوند و در این خصوص حرکت کنند.
در ادامه این نشست مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار نمود: معلمان نقش انبیا و هدایت فرزندان و نقش ایجاد جامعه امام زمانی را دارند.
نجف پور کردی، ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) خاطرنشان کرد: مبتنی بر قوانین و در جهت فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان باید تدابیر لازمه را اتخاذ نماییم و با تفاهم و همراهی و با استفاده از مدیریت جهادی باید برای تحقق اهداف تلاش نماییم.
وی افزود: باید رویکرد اقتصادی مبتنی بر منافع سهامداران بر صندوق حاکم باشد و تا بتواند با ایجاد تعاملات راهبردی، خدمات راهبردی عرضه نماید.
منبع:

1401/02/29
14:09:37
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر